Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Král dojel ve sprintu GP2 ve Spa třetí

Spa-Francorchamps (Belgie) – Automobilový závodník Josef Král obsadil třetí místo ve sprintu v belgickém Spa-Francorchamps a podruhé v kariéře dosáhl v seriálu GP2 na stupně vítězů. Lepší byl pouze letos v Monaku, kde dojel také v krátkém závodu druhý.

Josef Král
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Jednadvacetiletému Královi pomohl k druhému nejlepšímu výsledku start z pole position, který si vysloužil osmým místem v sobotním hlavním závodu. Jezdec týmu Arden projel cílem v dešti sedmý, poté co komisaři nařídili Fairuzovi Fauzymu pustit Krále před sebe, protože ho předjel v době, kdy byl na trati safety car. Později však oznámili, ze Malajec měl pro předjetí ve žluté fázi objektivní důvody, a pořadí změnili.

Král využil startu z prvního místa k vybudování několikasekundového náskoku, o nějž však přišel zhruba v polovině osmnáctikolového závodu, kdy se na trati objevil zpomalovací vůz. Téměř okamžitě po restartování závodu sedm kol před koncem předjel českého pilota Ital Luca Filippi, jenž si dojel suverénně pro vítězství.

Před Krále se poté v předposledním kole dostal Francouz Jules Bianchi a český jezdec musel ještě v závěru odrážet atak jeho krajana Romaina Grosjeana. Třetí místo však Král před už jistým vítězem GP2 udržel a mohl si vychutnat podruhé v seriálu stupně vítězů. V průběžném pořadí GP2 patří Královi před posledním závodem v Monze dvanáctá pozice se ziskem 15 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy