Následuje
Sportovní zprávy

Kornfeilovi nevyšla další kvalifikace, do VC Austrálie vyrazí až z deváté řady

Phillip Island (Austrálie) – Další nepovedenou kvalifikaci má za sebou Jakub Kornfeil. Český jezdec v souboji o co nejlepší postavení na startu Velké ceny Austrálie silničních motocyklů obsadil až 25. místo a do nedělního závodu Moto3 vyrazí z deváté řady. Na již jistého mistra světa Brada Bindera z JAR, který kvalifikaci na Phillip Islandu vyhrál, ztratil Kornfeil téměř dvě a půl sekundy.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Theo Karanikos

Kornfeilovi se v poslední době v kvalifikacích nedaří. Po zářijovém čtvrtém místě v Misanu se následně v Aragonii, v Japonsku ani nyní v Austrálii nevešel do první dvacítky. "Zítra v závodě to všechno musím napravit," uvedl Kornfeil.

Kvalifikaci Moto3 poznamenal déšť, který jezdce hned v úvodu zahnal do boxů změnit nastavení. "Jen co jsme ho změnili, začal povrch zase osychat. Z 1:44 jsem se dostal až na 1:39, čas ale nebyl zaznamenaný, protože jsem ho zajel v době, kdy byl trénink (po pádu Španěla Juanfrana Guevary) přerušen červeným praporem," řekl Kornfeil.

V závěru mohl ještě zaútočit ve dvou kolech, ale nezlepšil se. "V prvním kole jsem udělal chybu a ve druhém jsem ve velké skupině jezdců nenašel prostor. Ten konec jsem absolutně nezvládl, a jestli se na někoho můžu zlobit, jsem to jen já sám," dodal český závodník.

Také kvalifikaci MotoGP ovládl už jistý šampion Marc Márquez a popětašedesáté odstartuje do závodu MS z prvního místa. Brit Cal Crutchlow byl na druhém místě pomalejší téměř o osm desetin sekundy.

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. B. Binder (JAR/KTM) 1:37,696, 2. Quartararo (Fr./KTM) -0,094, 3. Bulega (It./KTM) -0,791, ...25. Kornfeil (ČR/Honda) -2,414.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:30,189, 2. Crutchlow (Brit./Honda) -0,792, 3. P. Espargaró (Šp./Yamaha) -0,918.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy