Následuje
III. zimní olympijské hry mládeže 2020 Švýcarsko

Kornfeil začal sezonu dobře, do GP Kataru vyrazí ze čtvrté řady

Jedenáctý čas, čtvrtá řada na startu. To jsou fakta, která si vyjel Jakub Kornfeil v kvalifikaci na Velkou cenu Kataru, úvodní Grand Prix sezony mistrovství světa silničních motocyklů. Český účastník šampionátu Moto3 zajel nejlepší kvalifikaci od září 2016, kdy byl čtvrtý v Misanu. Karel Abraham v královské kategorii MotoGP skončil devatenáctý a na startu bude v sedmé řadě.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Kornfeil závodí stejně jako loni za tým Prüstel GP, ale z motocyklu značky Peugeot přesedlal na KTM. V kvalifikaci ztratil 962 tisícin sekundy na nejrychlejšího Niccola Antonelliho. Ital o pouhou tisícinu porazil Španěla Jorgeho Martína. První řadu zkompletuje Argentinec Gabriel Rodrigo.

"Chybělo maličko a mohli jsme být v první sedmičce. Je škoda, že nevyšlo poslední kolo. Jel jsem v tandemu s Phillipem Öttlem, ale v posledním sektoru jsem do toho šel sám. Rychlost jsem měl dobrou, nazuté nové gumy, ale dokončit kolo v takovém tempu se nepodařilo. Každopádně 11. místo bych před víkendem bral všemi deseti," uvedl Kornfeil.

Kvalifikaci MotoGP vyhrál Francouz Johann Zarco s yamahou o dvě desetiny sekundy před španělským mistrem světa Marcem Márquezem z týmu Honda. V první řadě bude ještě Ital Danielo Petrucci na ducati. Abraham, jenž vstupuje do sedmé sezony v MotoGP, nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Kvalifikace na GP Kataru, úvodní závod MS silničních motocyklů

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 2:06,364, 2. Martín (Šp./Honda) -0,001, 3. Rodrigo (Arg./KTM) -0,484, ...11. Kornfeil (ČR/KTM) -0,962

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy