Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha

Kornfeil vyrazí do motocyklové GP v Silverstonu až z páté řady

Silverstone (Británie) - Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci na motocyklovou Grand Prix Velké Británie čtrnáctý čas. Na startu šestého závodu mistrovství světa v kubatuře Moto3 tak bude stát v páté řadě. Devatenáctiletý Kornfeil letos zaznamenal horší výsledek jen v úvodní Velké ceně Kataru, kde byl v kvalifikaci devatenáctý.

Jakub Kornfeil
zdroj: isifa/LN autor: Tomáš Hájek

"Byla chyba, že jsem se nedokázal za nikým vyvézt. Na zdejším okruhu je velká spousta rovných úseků a za někým by šlo jet mnohem rychleji," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě. "Tak dlouho jsem se za nikoho nechytl, až jsem musel jet doopravdy úplně sám. V posledním kole se mi tam ještě namotali někteří pomalejší piloti a bylo vymalováno," dodal.

Nejrychlejší byl druhý muž celkového pořadí Španěl Maverick Viňales, Kornfeil v podmínkách neustále hrozících deštěm za ním zaostal o více než dvě sekundy.

Kornfeil je v Silverstonu jediným českým jezdcem na startu. Do závodu královské třídy MotoGP lékaři nepustili Karla Abrahama kvůli zlomenému prstu na ruce.

Do nejsledovanějšího závodu vyrazí poprvé v kariéře z pole position Španěl Álvaro Bautista na hondě, do první řady se postaví také Američan Ben Spies a Australan Casey Stoner. Lídr šampionátu Jorge Lorenzo ze Španělska byl v kvalifikaci až čtvrtý.

Španělský kvalifikační hattrick završil Pol Espargaró, premiérově nejrychlejší muž třídy Moto2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy