Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Kornfeil skončil v Japonsku jedenáctý

Motegi (Japonsko) – Český závodník Jakub Kornfeil obsadil v motocyklové Velké ceně Japonska 11. místo ve třídě do 125 ccm a vybojoval pět bodů do hodnocení mistrovství světa. Karel Abraham do závodu MotoGP nakonec nenastoupil, v důsledku přetrvávajících potíží po pádu a otřesu mozku z předchozí Grand Prix Aragonie se rozhodl neriskovat.

Jakub Kornfeil
zdroj: isifa/LN autor: Tomáš Hájek

Abraham nechal rozhodnutí na dnešní warm-up, protože po trénincích a kvalifikaci musel konstatovat, že nedokáže dlouho udržet koncentraci. V dopoledních jízdách před závodem dosáhl 16. času, v sobotní kvalifikaci si zajistil patnáctým časem pátou řadu na roštu, ale jeho ducati zůstala při závodě v depu.

Závod královské kubatury vyhrál potřetí v sezoně vicemistr světa Dani Pedrosa ze Španělska na hondě, který ukončil sérii tří druhých míst. To tentokrát připadlo jeho krajanovi a obhájci titulu Jorgemu Lorenzovi s yamahou, třetí skončil lídr šampionátu Casey Stoner. Australský pilot hondy na stupních vítězů nechyběl už potřinácté za sebou.

Kornfeil na aprilii stejně jako Abraham vybojoval v kvalifikaci pátou řadu, ale z 13. místa se propadl až na konec třetí desítky. Stíhací jízdou v první polovině závodu se po deseti kolech propracoval zpět na bodované pozice a nakonec jej přesně půl sekundy dělilo od umístění v desítce. Kornfeil bodoval posedmé za sebou a v pořadí MS je stále dvanáctý.

Prvního vítězství v kariéře se dočkal Francouz Johann Zarco na derbi, který už letos dvakrát slavil triumf, ale vítězem vyhlášen dosud nebyl. Ve Velké ceně Katalánska byl penalizován dvaceti sekundami za blokování Španěla Nicoláse Terola v cílové rovince, v německé GP zase projel cílem v naprosto stejném čase jako jiný Španěl Héctor Faubel, ale triumf byl připsán soupeři na základě pravidla o rychlejším čase v posledním kole.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy