V šachu

Kornfeil dojel ve Velké ceně Ameriky jedenáctý, MotoGP vládne Márquez

Austin - Jakub Kornfeil obsadil jedenácté místo v motocyklové Velké ceně Ameriky a ve třetí Grand Prix sezony poprvé nedojel v první desítce. Druhý český závodník v třídě Moto3 Karel Hanika po pádu závod nedokončil a stále čeká na první letošní body.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK/PR

Kornfeil startoval ze čtvrtého místa a měl šanci, že vylepší desáté a deváté místo z předchozích závodů. Postupně však klesal pořadím a příliš mu nepomohly ani pády jezdců před ním.

Do cíle nejlepší český závodník dojel 22,714 sekundy za vítězným Italem Romanem Fenatim. Druhý skončil s odstupem 6,612 sekundy Španěl Jorge Navarro, třetí byl lídr šampionátu Brad Binder z JAR.

"Je to zklamání, protože jsem chtěl vytěžit úplně jiný výsledek. Když jsem jel za Bastianinim, docela to šlo a říkal jsem si, že bych v této skupině mohl zůstat a zabojovat o šesté místo. Jenže toto tempo jsem nebyl schopný akceptovat a dotáhli se na mě další jezdci. Byl jsem předjet a od této chvíle jsem bojoval pouze o přežití a nějaké body. Zadní pneumatika odešla a pocit na motorce byl čím dál horší," uvedl na svém facebooku Kornfeil.

Márquezovi se v Austinu daří, Rossi nedokončil

V královské MotoGP v Austinu od prvního ročníku v roce 2013 vládne Márquez, což potvrdil i tento víkend. Třiadvacetiletý Španěl z týmu Honda získal pokaždé pole position, kterou také dokázal vždy proměnit ve vítězství v závodě.

Márquez navázal na týden staré vítězství z Argentiny a nikým neohrožován vyhrál s pohodlným náskokem více než šesti sekund před krajanem Jorgem Lorenzem z Yamahy. Stejné je i pořadí v MS, Márquez vede před úřadujícím šampionem o 21 bodů. Druhé místo ztratil Ital Valentino Rossi, jenž skončil s yamahou na zemi po vlastní chybě ve třetím kole a závod nedojel.

Třetí místo obsadil Ital Andrea Iannone na ducati. Vynahradil si zklamání z Argentiny, kde v poslední zatáčce v boji o druhé místo srazil týmového kolegu a krajana Andreu Doviziosa a oba přišli o pozici na stupních vítězů.

Velká cena Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu: Moto3: 1. Fenati (It./KTM) 41:14,868, 2. Navarro (Šp./Honda) -6,612, 3. Binder (JAR/KTM) -10,535, 4. Öttl (Něm./KTM) -10,975, 5. Locatelli (It./KTM) -13,845, 6. Bastianini (It./Honda) -14,123, ...11. Kornfeil (ČR/Honda) -22,714, Hanika (ČR/Mahindra) nedokončil.Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. Binder 52, 2. Navarro 49, 3. Fenati 38, 4. Antonelli (It./Honda) 31, 5. Pawi 25, 6. Locatelli 24, ...10. Kornfeil 18.

Moto2: 1. Rins (Šp./Kalex) 41:22,174, 2. Lowes (Brit./Kalex) -2,091, 3. Zarco (Fr./Kalex) -7,737, 4. Aegerter (Švýc./Kalex) -8,646, 5. Folger (Něm./Kalex) -8,791, 6. Corsi (It./Speed Up) -11,083.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. Lowes 47, 2. Rins 46, 3. Zarco 45, 4. Lüthi (Švýc./Kalex) 43, 5. Aegerter 35, 6. Folger 27.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 43:57,945, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -6,107, 3. Iannone (It./Ducati) -10,947, 4. M. Viňales -18,422, 5. A. Espargaró (oba Šp./Suzuki) -20,711, 6. Redding (Brit./Ducati) -28,961.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. M. Márquez 66, 2. Lorenzo 45, 3. Rossi (It./Yamaha) 33, 4. P. Espargaró (Šp./Yamaha) 28, 5. Pedrosa (Šp./Honda) 27, 6. Barberá (Šp./Ducati) 25.