Následuje
Branky, body, vteřiny

Kornfeil do vyšší kategorie MS nejde, ale pojede na KTM

Motorku, ale nikoliv kubaturu změní Jakub Kornfeil v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů. Český závodník bude dál jezdit šampionát ve třídě Moto3 za tým Prüstel GP, ale z peugeotu přesedne na značku KTM. Úvahy o přestupu do vyšší kategorie Moto2 ukončil po Velké ceně Aragonie ve Španělsku, když tohle uvedl v tiskové zprávě.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Vedle motocyklu vymění čtyřiadvacetiletý Kornfeil také kolegu v týmu, kterým bude Ital Marco Bezzecchi. Oba budou v nejslabší kubatuře MS jezdit na strojích KTM specifikace 2018.

"Jsem moc rád, že konečně máme jasno. Nebudu nic zakrývat, dost vážně jsem zvažoval přestup o třídu výše - Moto2. V Misanu se ale všechno změnilo a já si nakonec vybral ještě sezonu v Moto3," řekl český jezdec.  

Loni skončil v šampionátu osmý, letos se ale trápí. Nasbíral zatím pouhých 14 bodů a jeho nejlepším umístěním byla sedmá příčka v Misanu. V Alcaňizu v neděli naopak 25. místem zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně, v průběžném pořadí je dvaadvacátý.  

"Letošní rok je pro mě zatím hrozně těžký. Z loňského osmého místa celkově jsme se propadli do třetí desítky a to rozhodně není lehká situace. Proto jsem moc rád, že můžu v týmu Prüstel GP pokračovat dál," řekl Kornfeil.  

Na jinou značku motocyklu se velice těší. "Skvělé, že to bude právě s KTM. V minulosti jsem na této motorce odjel dvě sezony a vždycky jsme si s motorkou rozuměli. Věřím, že tomu tak bude i další rok. Měli bychom mít konkurenceschopný materiál a to je pro mě to nejdůležitější," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy