Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kornfeil byl v trénincích na domácí GP dvanáctý

Brno - Jakub Kornfeil obsadil v úvodních trénincích na domácí Grand Prix České republiky, závodu mistrovství světa silničních motocyklů, dvanácté místo. Největší česká naděje na startu obsadila shodné umístění v dopoledním i odpoledním tréninku. V nejslabší třídě Moto3 byl na Masarykově okruhu nejrychlejší Španěl Maverick Viňales, za kterým Kornfeil zaostal o 1,917 sekundy.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Na to, jaké jsme měli problémy ráno a i v první části druhého tréninku, jsem spokojený," řekl Kornfeil. Dlouho se mu totiž nedařilo najít základní nastavení motocyklu, který byl neklidný. "Hodně to pracovalo dopředu, dozadu. Pak jsme ale nastavení přitvrdili a na motorce se jelo úplně jinak. Začal jsem si jízdu užívat a nakonec se mi podařilo i vylepšit čas," uvedl dvacetiletý jezdec.

V sobotní kvalifikaci bude hlavním Kornfeilovým cílem posunout se do elitní desítky a zajistit si místo nejhůř ve třetí řadě pro nedělní závod. K tomu však bude muset zrychlit. "Dnes jsem si sám zajel čas 2:10,4. Zítra věřím, že se mi podaří hodně ubrat. Vychytali jsme nastavení a doufám, že pojedu 2:09. O vteřinu je možné ještě zrychlit," řekl Kornfeil.

Královská kategorie MotoGP má za sebou zatím jen úvodní trénink, v němž zajel nejrychlejší čas Španěl Jorge Lorenzo. Karel Abraham, na jehož výkonu se stále projevují následky pádu v minulém týdnu v Indianapolis a poraněné rameno, byl dvacátý. "Rameno dost bolí, dostal jsem ještě větší dávku anestetik a ještě jsem si nechal dát lidokainovou náplast. I tak byl poslední výjezd peklo. S výsledkem spokojený nejsem, ale jsem rád, že jsem na motorce vůbec vydržel celý trénink," uvedl Abraham.

Je nám líto, video expirovalo.
Jezdci se na Masarykově okruhu připravují na GP

Počítá s tím, že ho bolest ramena bude limitovat i v sobotu a v neděli. Přesto je připraven na trati bojovat. "Uvidíme, jak to půjde. Bolest je jiná než v Indianapolis. Opět mě čeká rehabilitace, tak snad to půjde," doufal Abraham, který na Bradla ztratil 3,913 sekundy, 

Druhý Čech na startu Lukáš Pešek skončil se ztrátou 5,049 sekundy předposlední čtyřiadvacátý. Oproti rannímu tréninku si tak o místo polepšil. "V prvním tréninku jsme měli problém s elektronikou motoru, který se nám podařilo vyřešit. Stále ale pracujeme na nastavení podvozku. Věřím, že jsme našli nějaké řešení, které se budeme snažit využít v sobotu," řekl Pešek. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy