Kornfeil bodoval v Argentině 14. místem, Abraham dojel dvacátý

Jakub Kornfeil bodoval i ve druhém závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Argentiny dojel ve třídě Moto3 čtrnáctý a navázal na devátou příčku z úvodní Grand Prix v Kataru. Kategorii MotoGP vyhrál po chaotickém úvodu britský motocyklista Cal Crutchlow, Karel Abraham skončil bez bodů na 20. místě.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Theo Karanikos

Z prvního vítězství v kariéře se na okruhu v Termas de Río Hondo radoval Kornfeilův stájový kolega Marco Bezzecchi z Itálie.

Druhý byl stejně jako v Kataru Španěl Áron Canet, jenž se ujal vedení v průběžném pořadí MS.

Kornfeil v Argentině odstartoval z 18. místa na roštu a v úvodu několik pozic ztratil. Na mokré trati se ale postupně propracovával dopředu.

Tři kola před koncem figuroval na dvanácté příčce, nakonec ale získal dva body za 14. místo a v průběžném pořadí je dvanáctý.

Chaotickou Velkou cenu Argentiny vyhrál Brit Crutchlow

Zmatky před startem MotoGP vyvolalo hromadné přezouvání pneumatik na poslední chvíli. Na startovním roštu zůstal stát na pole position jen Australan Jack Miller, který vsadil na oschlou trať, zatímco všichni ostatní měli obuto na mokro.

Začátek se tak o 20 minut zpozdil, navíc bylo rozhodnuto, že za Millerem musí zůstat několik řad volných. Další chaos pak způsobil manévrováním na startu Mark Márquez, kterému zhasl stroj a za trest musel během závodu projet boxovou uličkou.

Při stíhací jízdě pak poslal na zem Itala Valentina Rossiho, za což dostal po dojetí penalizaci 30 sekund. Z pátého místa tak klesl na konečnou 18. příčku.

Crutchlow se díky třetímu vítězství v kariéře ujal po dvou závodech vedení v průběžném pořadí. Královské kubatuře kraluje jako první Brit od roku 1979, kdy byl v čele Barry Sheene.

Výsledky Velké ceny Argentiny silničních motocyklů:

Moto3: 1. Bezzecchi (It./KTM) 41:43,822, 2. Canet (Šp./Honda) -4,689, 3. Di Giannantonio -4,963, 4. Bastianini (oba It./Honda) -5,818, 5. Norrodin (Mal./Honda) -9,112, 6. López (Šp./Honda) -13,349, ...14. Kornfeil (KTM) -26,488.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Canet 40, 2. Martín (Šp./Honda) 30, 3. Bezzecchi 27, 4. Di Giannantonio 26, 5. Dalla Porta 25, 6. Antonelli (oba It./Honda) 21, ...12. Kornfeil 9.

Moto2: 1. Pasini (It./Kalex) 40:37,538, 2. Vierge (Šp./Kalex) -0,850, 3. Oliveira (Portug./KTM) -1,414, 4. Baldassarri (It./Kalex) -5,178, 5. Á. Márquez (Šp./Kalex) -5,431, 6. Gardner (Austr./Tech3) -10,425.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Pasini 38, 2. Baldassarri 33, 3. Bagnaia (It./Kalex) 32, 4. Vierge 28, 5. Oliveira 27, 6. Á. Márquez 27.

MotoGP: 1. Crutchlow (Brit./Honda) 40:36,342, 2. Zarco (Fr./Yamaha) -0,251, 3. Rins (Šp./Suzuki) -2,501, 4. Miller (Austr./Ducati) -4,390, 5. M. Viňales (Šp./Yamaha) -14,941, 6. Dovizioso (It./Ducati) -22,533, ...20. Abraham (Ducati) -1:03,944.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Crutchlow 38, 2. Dovizioso 35, 3. Zarco 28, 4. M. Viňales 21, 5. M. Márquez (Šp./Honda) 20, 6. Miller 19, ...19. Abraham 1.