Paralympijský magazín

Kornfeil ani Abraham nebodovali, Márquez vyhrál na Sachsenringu poosmé v řadě

Sachsenring - Čeští motocykloví jezdci Karel Abraham a Jakub Kornfeil zůstali ve Velké ceně Německa bez bodů. Abraham v MotoGP nenavázal na sedmé místo z předchozího závodu v Nizozemsku a na Sachsenringu skončil sedmnáctý, Kornfeil v Moto3 dojel o místo hůř.

Marc Márquez
zdroj: AP autor: Hendrik Schmidt

Královskou třídu v devátém závodě sezony opanoval španělský mistr světa Marc Márquez, který v německé Grand Prix nenašel přemožitele osmým rokem po sobě. Popáté triumfoval v MotoGP, předtím dvakrát vyhrál v Moto2 a v roce 2010 začala jeho tamní neporazitelnost vítězstvím ve stopětadvacítkách.

Druhý primát v sezoně ho navíc vynesl ze čtvrtého místa do čela průběžného pořadí MS s pětibodovým náskokem na krajana Mavericka Viňalese. K radosti domácích diváků skončil druhý Jonas Folger, který v nováčkovské sezoně v nejsilnější třídě vybojoval premiérové umístění na stupních vítězů. Dosud bylo jeho maximem šesté místo.

Márquez zvítězil v Německu poosmé za sebou, Češi nebodovali

Abraham po startu z 20. místa zpočátku figuroval ve třetí desítce. Postupně se pak posouval vpřed, ale nakonec zaznamenal nejhorší umístění v sezoně v dokončeném závodě. Ještě se mu letos nepodařilo bodovat ve třech závodech za sebou, dělila jej od toho sekunda a půl.

Kornfeil v devátém závodě sezony poosmé nebodoval. Sice se prakticky neustále držel ve velké skupině závodníků bojujících o šesté místo, ale pohyboval se v ní na hraně elitní patnáctky a v úplném závěru se propadl na její chvost. Za bodovaným umístěním zaostal Kornfeil o 26 setin, jeho nejlepším výsledkem v sezoně zůstává 11. příčka z květnového závodu ve Francii.

Pátý letošní triumf v Moto3 vybojoval lídr MS Joan Mir ze Španělska. Zvítězil před Italem Romanem Fenatim a vede před ním šampionát už o 37 bodů. Fenati na druhém místě průběžné klasifikace vystřídal Španěla Árona Caneta, který po pádu nedokončil.

Ve třídě Moto2 byl pošesté v sezoně nejrychlejší Ital Franco Morbidelli a pořadí MS vede také s náskokem 37 bodů.

Výsledky Velké ceny Německa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 39:34,775, 2. Fenati (It./Honda) -0,121, 3. Ramírez (Šp./KTM) -0,218, 4. Bulega (It./KTM) -5,074, 5. Öttl (Něm./KTM) -13,073, 6. Bastianini (It./Honda) -13,650, ...18. Kornfeil (Peugeot) -17,863.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Mir 165, 2. Fenati 128, 3. Canet 110, 4. Martín (oba Šp./Honda) 89, 5. Di Giannantonio (It./Honda) 85, 6. McPhee (Brit./Honda) 83, ...24. Kornfeil 5.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 41:05,137, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,066, 3. Bagnaia (It./Kalex) -0,574, 4. Corsi (It./Speed Up) -0,749, 5. Pasini (It./Kalex) -1,300, 6. Navarro (Šp./Kalex) -8,958.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Morbidelli 174, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) 140, 3. Oliveira 117, 4. Á. Márquez (Šp./Kalex) 113, 5. Bagnaia 78, 6. Pasini 73.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 40:59,525, 2. Folger (Něm./Yamaha) -3,310, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -11,546, 4. M. Viňales (Šp./Yamaha) -14,253, 5. Rossi (It./Yamaha) -14,980, 6. Bautista (Šp./Ducati) -16,534, ...17. Abraham (Ducati) -39,323.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. M. Márquez 129, 2. M. Viňales 124, 3. Dovizioso (It./Ducati) 123, 4. Rossi 119, 5. Pedrosa 103, 6. Zarco (Fr./Yamaha) 84, ...19. Abraham 20.