Následuje
SP Slovinsko

Kopecký začal sezonu jako mistr, ovládl Rallye Šumava Klatovy

Klatovy - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký ovládl Rallye Šumava Klatovy, první díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Za úřadujícím šampionem, který loni na domácích tratích ani jednou neprohrál, skončil s odstupem 26 sekund jeho týmový kolega Pontus Tidemand ze Švédska. Třetí místo obsadil s více než minutovou ztrátou Pavel Valoušek, jenž jel také se speciálem Škoda Fabia R5.

Jan Kopecký
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

Kopecký s Tidemandem se na prvních dvou místech usadili po druhé páteční rychlostní zkoušce a už před sebe nikoho nepustili. První měřený úsek sice ovládl loňský hlavní Kopeckého soupeř Václav Pech startující poprvé s vozem Porsche 997 GT3, následně ale ve výsledkové listině klesl a nakonec skončil pátý.
 
Dvojice mladoboleslavských pilotů si po celou soutěž mezi sebou držela zhruba dvacetisekundový odstup. Poměrně brzy, v poslední páteční erzetě, se na třetí místo dostal i Valoušek a ve druhém soutěžním dnu už o držitelích medailových pozic nebylo až do cíle pochyb. Čtvrtý nakonec skončil Jan Černý, za pátým Pechem dojel Jan Dohnal.

Kopecký pochválil organizátory

"Jsem rád, že mi konečně skončila závodní pauza. Naposledy jsem jel loni ve Španělsku. Letošní Šumava byla bezproblémová až na jednu chybu, kterou jsem udělal v pátek," zhodnotil čtyřiatřicetiletý pilot, který si v 51. ročníku rallye připsal druhé vítězství.

"Organizátoři připravili povedenou trať a potěšilo mě, že zařadili i rychlostní zkoušky, které se jely poprvé," řekl Kopecký, který si díky náskoku mohl v závěru dovolit experimentovat. "Na poslední sekci erzet jsme zkoušeli nastavení auta pro květnové Portugalsko," dodal s odkazem na svůj další start ve světovém šampionátu za necelé tři týdny.

Kopecký obhájil titul na Rallye Klatovy

Rallye Šumava Klatovy, první díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích: 1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:19:05,9, 2. Tidemand, Andersson (Švéd./Škoda Fabia R5) -26,1, 3. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia R5) -1:05,8, 4. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -1:36,4, 5. Pech, Uhel (Porsche 997 GT3) -1:47,3, 6. Dohnal, Venclík (Ford Focus WRC) -2:02,8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy