Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Kopecký vede po úvodní zkoušce Barum rally

Zlín - Ve Zlíně odstartoval šestačtyřicátý ročník Barum rally. V roli největšího favorita do ní vstoupil pilot Škody Jan Kopecký, který slavný závod vyhrál celkem čtyřikrát. Po úvodní zkoušce český pilot vede o necelou vteřinu před Rusem Lucjaňukem.

Jan Kopecký ve Škodě Fabia R5
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Páté vítězství by už znamenalo pro Kopeckého vstup mezi legendy jednoho z nejtěžších závodů v Evropě. V cestě ale bude jeho Fabii stát 15 rychlostních testů o délce 230 kilometrů a také prakticky kompletní celá evropská rally špička.

Třeba Rus Alexej Lukjaňuk, který vyhrál kvalifikaci, a hlavně vedoucí muž seriálu mistrovství Evropy, Polák Kajetanovič. Asfaltové a šotolinové zkoušky prověří i kompletní tuzemskou špičku. Po úvodním testu nicméně Kopecký vede, a to o necelou vteřinu před Lukjaňukem.

V elitní desítce rally je aktuálně pět českých pilotů. Vedle Kopeckého je na tom nejlépe zatím čtvrtý Pavel Valoušek. Šestý je Tomáš Kostka, osmý Jaromír Tarabus a desátý Jan Černý. Po prvním testu, který byl 9,3 km dlouhý, jsou mezi jezdci ale jen minimální rozdíly. Patnáctý Lukasz Habaj z Polska zaostává za Kopeckým jen o necelých deset sekund.

Barum rallye Zlín, závod seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. RZ, absolutní pořadí:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 6:31,6, 2. Lukjaňuk, Arnautov (Rus./Ford Fiesta R5) -0,8, 3. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -1,3, 4. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia R5) -1,3, 5. Kreim, Christian (Něm./Škoda Fabia R5) -1,7, 6. T. Kostka, Kučera (Škoda Fabia R5) -3,2, 7. Kobus, Thierie (Niz., Belg./Škoda Fabia R5) -4,1, 8. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia R5) -5,8, 9. Bouffier, Dini (Fr./Citroën DS3 R5) -6,0, 10. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -6,3. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy