Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve voltiži Tlumačov

Kopecký triumfoval v Rallye Český Krumlov

Český Krumlov - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Rallye Český Krumlov, ovládl tak i čtvrtý díl mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Hlavní favorit rallye i šampionátu porazil druhého Romana Krestu o téměř jednu minutu. Kopecký přerušil Krestovu sérii pěti výher na jihu Čech a upevnil si postavení v čele seriálu.

Jan Kopecký ve voze Škoda Fabia S2000
zdroj: ČTK autor: Zdeněk Němec

Kopecký byl v čele rallye od první rychlostní zkoušky, až v desátém testu si připsal první a nakonec i jediný dílčí nezdar. Kvůli defektu přední pneumatiky totiž ztratil 21 sekund. Jeho cestu za vítězstvím to ale nezkomplikovalo, následně získal náskok zpět a ještě se mu podařilo jej zvýraznit.

Za Krestou, jenž je druhý i v průběžném pořadí šampionátu, skončil Václav Pech, který měl během dvoudenní rallye hned několik defektů. Pech nakonec zaostal za Kopeckým o 2:33 minuty, čtvrtý skončil Jaromír Tarabus a pátý byl Martin Semerád, nejlepší z pilotů startujících s produkčním mitsubishi. Nejrychlejší čtveřice řídila speciály kategorie S2000.

Pátým závodem MMČR bude Rallye Hustopeče, která se uskuteční 22. a 23. června.

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:39:59,7, 2. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -59,9, 3. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -2:33,6, 4. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -3:31,8, 5. M. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:25,3, 6. Orsák, Šmeidler (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:30,0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy