Monte Carlo - Čtvrté místo vybojoval český jezdec Jan Kopecký v Rallye Monte Carlo s novým závodním speciálem Škoda Fabia S2000, který si odbyl ve slavné soutěži světovou premiéru. Vítězem rallye, jež byla letos zařazena do interkontinentálního šampionátu IRC, se stal úřadující mistr světa v juniorské kategorii Francouz Sébastien Ogier s Peugeotem 207. Kopecký za ním zaostal po 362 měřených kilometrech o tři minuty a 17 sekund poté, co v závěrečné třetí etapě snížil ztrátu téměř o minutu.
Kopecký skončil s novou fabií v Monte Carlu čtvrtý
Druhý člen továrního týmu Škoda Motorsport Fin Juho Hänninen vyhrál úvodní etapu a první místo opustil až po defektu v závěru druhého dne. V pátek hned v úvodní rychlostní zkoušce vyjel z trati a nadějně rozjetá rallye pro něj skončila. Před svým odstoupením si Hänninen připsal tři vítězství v měřených úsecích.
Jeden dílčí úspěch zaznamenal také Kopecký, jenž bojoval až do poslední chvíle o stupně vítězů. Před závěrečnými dvěma rychlostními zkouškami ztrácel jen dvě sekundy na třetího Stéphana Sarrazina z Francie, který však obě noční erzety na závěr soutěže suverénně vyhrál a postavení uhájil. Kopecký, jenž za ním dojel druhý v předposledním úseku, nakonec za stupni vítězů zaostal o téměř 56 sekund.