Následuje
MS 2020 Itálie

Kolomý na Hedvábné stezce předstihl třetího Mardějeva

Ťia-jü-kuan (Čína) - Martin Kolomý s tatrou vyhrál na Rallye Hedvábná stezka 11. etapu a v průběžném pořadí kategorie kamionů vystřídal na třetím místě Rusa Ajrata Mardějeva. Na jeho vedoucího krajana Dmitrije Sotnikova s kamazem ztrácí český pilot týmu Tatra Buggyra Racing přes 29 minut.

Martin Kolomý
zdroj: Facebook autor: Buggyra Racing

Kolomý útočil na etapové prvenství už v úterý, ale 15 kilometrů před cílem ho přibrzdila prasklá přední pneumatika. Dnes na měřeném úseku mezi čínskými městy Tun-chuang a Ťia-jü-kuan předčil celkově druhého Rusa Antona Šibalova o 49 sekund, vedoucí Sotnikov na něj v dunách ztratil o 18 vteřin víc a Mardějev přes tři minuty.

"Znova krásná etapa, ideální pro tatru, takže jsme letěli. Jen však do té doby, než jsme dojeli Číňana LIU Yangui, který nás nechtěl pustit a strašně dlouho nám prášil a nedalo se vůbec jet. V cíli jsem mu byl potom domluvit, tak doufám, že to pro příště pochopil. Původně jsme chtěli dojet někde kolem třetího místa, abychom zítra do těch náročných dun startovali za někým, ale tak co, budeme určovat teda cestu my," uvedl Kolomý.

Na třetím místě průběžného pořadí kamionů tak má Kolomý nyní náskok dvě a půl minuty. Sotnikov vede tři etapy před koncem rallye před Šibalovem o téměř 15 minut. Kategorii automobilů dál vládne s bezmála hodinovým odstupem Francouz Cyril Despres s peugeotem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy