Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Klymčiw váhal, nakonec ale Dakar znovu pojede. A chce do desítky

Ačkoliv v posledním ročníku Rallye Dakar zajel životní výsledek, chtěl motocyklista Ondřej Klymčiw kvůli rodině s dálkovými závody skončit. Nakonec se ale v lednu na startu jubilejního 40. ročníku slavné rallye znovu objeví. A bude hlavní postavou početnějšího týmu. Vedle Petra Vlčka pod hlavičkou Klymčiw Racing pojedou i Gabriela Novotná a Američan Bill Conger.

Ondřej Klymčiw, Gabriela Novotná a Petr Vlček
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

"Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Po Dakaru jsem si dal týden dovolenou s dětmi na chalupě, což bylo taky docela náročné. Koncem ledna ale bylo rozhodnuto, že by bylo dobré pokračovat," řekl jedenáctý muž předchozího ročníku.

Jeho tým se poměrně rychle rozšířil. V loňském roce spolupracoval jen s Vlčkem, nyní budou čtyři. "Trochu se to vymklo," pousmál se Klymčiw, jenž řadu měsíců v roce trávil v Řecku, kde trénoval. Na rozdíl od minulých let byl ale s rodinou.

"Od té doby, co jezdím, každý rok kupujeme nový náklaďák, protože se nám to rozrůstá. Všechno jsou to ale náhody a pro nás je důležité, aby byla dobrá parta a všichni jsme si rozuměli. Všichni jsme přátelé," podotkl.

Navázat na tento výsledek bude těžké, Klymčiw se ale chce posunout se do elitní desítky. "Ambice jsou. Je to věc, která mě žene dopředu při tréninku. Chtěl bych se podívat do desítky a udělám pro to všechno. Doufám, že jsme připraveni a troufnu si říct, že ani nepotřebujeme štěstí. Jen nesmíme mít smůlu," dodal dvaatřicetiletý jezdec.

Je nám líto, video expirovalo.
Klymčiw chce na Dakaru útočit na desítku, jeho tým se rozrostl

Zatímco Klymčiw se na start postaví s nejvyššími ambicemi, další členové týmu tak vysoko nemíří. Na premiéru se chystá Novotná, první česká motorkářka, která se na slavnou rallye vydá.

"Dakar byl pro mě životní sen, enduro i motokros mě bavily, ale jen tréninkově. Nelákalo mě se s někým přetlačovat na roštu. Lákala mě vždy kombinace navigování s jízdou. Asi je to tím, že jsem duší dobrodruh," řekla Novotná, která nebude jedinou Češkou na startu. Na čtyřkolce bude startovat Olga Roučková.

Na Dakar Novotná vyrazí se sloganem "Sny se plní", což dokumentovala i tím, že si na zaplacení nákladů vzala hypotéku.

"Jsem si svým největším sponzorem. Čekala jsem, že půjde shánění financí trošku lépe, ale když to nešlo, tak jsem stála před rozhodnutím, zda sen opustit nebo oddálit. Jediné, co se ve finále počítá, jsou zážitky. Ty vám už nikdo nevezme, a to je důležitější, než cokoli jiného," dodala Novotná.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy