Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Klymčiw je po pádu a operaci na Rallye Dakar konečně z nemocnice doma

Chtěl do desítky v konečném pořadí motocyklistů v Rallye Dakar, místo toho skončil se dvěma zlomenými obratli v nemocnici. Tu Ondřej Klymčiw po měsíci opustil a je konečne doma. Dvaatřicetiletý jezdec, který strávil tři týdny v nemocnici v Limě a prvního února byl převezen do pražské Nemocnice Na Homolce. Své propuštění oznámil závodník na svém Facebooku.

Ondřej Klymčiw
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Klymčiw se zranil při pádu ve třetí etapě 40. ročníku Rallye Dakar. Před operací zlomených obratlů i po ní byl dlouho udržován v umělém spánku, plánovaný zákrok museli lékaři několikrát posunout.

Operaci páteře nakonec český motocyklista podstoupil 13. ledna, o pár dní později musel absolvovat další zákrok kvůli tekutině v plicích. Na konci ledna se jeho zdravotní stav zlepšil natolik, že mu lékaři dali svolení absolvovat dlouhou cestu z Peru.

Ještě týden však musel strávit pod dohledem specialistů v pražské nemocnici. Na Rallye Dakar startoval Klymčiw počtvrté. Loni byl v kategorii motocyklistů jedenáctý. Havárií pro něj soutěž skončila i před dvěma lety, kdy si po pádu ve vysoké rychlosti vykloubil kyčel a poranil pánev, slezinu a hrudník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy