Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v cyklokrosu Antverpy (závod žen)

Katalánsko zvládl nejrychleji Neuville. Titul mistra světa ještě nepotvrdil Ogier

Vedl po první i druhé etapě a svůj náskok si dovezl až do cíle. Vítězem Katalánské rallye je belgický pilot Thierry Neuville. Odkládá se korunovace Sébastiena Ogiera mistrem světa. Obhájce titulu dojel čtvrtý a o titulu se tak rozhodne až během závěrečné rallye v Monze.

Thierry Neuville
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Nikos Katikis

Ogier v předposledním dílu šampionátu v Katalánsku obsadil až čtvrté místo, zatímco jeho pronásledovatel a týmový kolega z Toyoty Elfyn Evans skončil druhý a korunovaci francouzského lídra pořadí odložil. Ogier v poslední etapě prohrál souboj o třetí místo s dalším pilotem týmu Hyundai Danim Sordem a v Itálii bude před Evansem hájit náskok 17 bodů.

Neuville převzal ve Španělsku vedení v pátek po páté rychlostní zkoušce a od té doby budoval náskok před Evansem až na konečných 24,1 sekundy. Před závěrečnou rychlostní zkouškou mu ale zatrnulo, protože kvůli potížím se zapalováním musel vůz roztlačit. "Bohužel před posledním testem tam bylo zase spousta stresu. To mě zklamalo, protože jinak to mohl být perfektní a krásný víkend. Takhle není. Ulevilo se mi, že jsem v cíli," řekl vítězný Belgičan.

Sedminásobný světový šampion Ogier měl od počátku za vedoucím duem odstup a před poslední etapou se k němu navíc na 1,2 sekundy přiblížil Sordo. Domácí jezdec byl nejrychlejším pilotem závěrečného dne, vyhrál všechny čtyři rychlostní zkoušky a Ogiera nakonec porazil o téměř sedm sekund.

Je nám líto, video expirovalo.
Cais byl v Katálanské rallye v kategorii třetí

"Body to jsou. Cílil jsem výš, ale prostě to z nějakého důvodu nedopadlo. Přesto jsme zase udělali něco pro zisk titulu," konstatoval Ogier, jehož náskok v čele šampionátu se ztenčil o sedm bodů.

V Monze se bude o mistru světa rozhodovat od 18. do 21. listopadu a Ogier se tam na start postaví jako obhájce loňského prvenství. V Itálii se rozhodne i o vítězi soutěže značek, Toyota má před Hyundai komfortní náskok 47 bodů.

Český jezdec Erik Cais s fiestou při premiéře v mistrovství světa obsadil 13. místo. Další debutant Dominik Stříteský, který startoval s podporou továrního týmu Škoda Motorsport, po sobotní havárii soutěž nedokončil.

"Díky tomu, že jsem nechal za sebou Madse Östberga, tak se stal mistrem světa (WRC2) Andreas Mikkelsen. Moc mi za to poděkoval," uvedl Cais. "Dokázal jsem si, že je možné soupeřit se světovou špičkou. Držel jsem českou vlajku vysoko, s takovými výsledky jsem absolutně nepočítal. Překvapilo mě, že jsem se dostal v jedenácté rychlostní zkoušce na celkové desáté místo," pokračoval spokojeně dvaadvacetiletý pilot.

Katalánská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích.

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 2:34:11,8, 2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -24,1, 3. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20) -35,3, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -42,1, 5. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -1:31,8, 6. Greensmith, Patterson (Brit./Ford Fiesta) -4:17,3, ...13. Cais, Žáková (ČR/Ford Fiesta) -10:45,5, Stříteský, Hovorka (ČR/Škoda Fabia) nedokončili.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 12 závodů): 1. Ogier 204 b., 2. Evans 187, 3. Neuville 159, 4. Rovanperä 140, 5. Tänak (Est./Hyundai) 128, 6. Breen (Ir./Hyundai i20) 76.

Pořadí týmů: 1. Toyota 474, 2. Hyundai 427, 3. M-Sport Ford 187, 4. Hyundai 2C 52.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy