Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Francie

Juniorský plochodráhař Chlupáč si na Zlaté stuze vyjel bronz

Petr Chlupáč ve finále plochodrážního závodu juniorů o Zlatou stuhu v Pardubicích nenavázal na vynikající výkony ze základní části a skončil třetí. Zlato bral polský jezdec Mateusz Šwidnicki. Druhý dojel Švéd Alexander Woantin. Stejnou příčku v pátečním závodě Mistrovství světa do 21 let obsadil i Chlupáčův krajan Jan Kvěch.

Plochá dráha
zdroj: ČT sport

Polský jezdec Mateusz Šwidnicki vyhrál v Pardubicích 47. ročník plochodrážního závodu juniorů o Zlatou stuhu. Petr Chlupáč zvítězil ve všech čtyřech jízdách základní části a získal maximální počet 20 bodů, ve finále však na další triumf nedosáhl a dojel za Šwidnickým a Švédem Alexanderem Woentinem na třetím místě. Daniel Klíma byl pátý.

Je nám líto, video expirovalo.
Plochodráhaři Chlupáč i Kvěch v Pardubicích dojeli třetí

Jako poslední český junior vyhrál Zlatou stuhu v roce 2017 Eduard Krčmář, před rokem byl třetí Jan Kvěch. Letošní vítěz Šwidnicki navázal na loňské prvenství krajana Jakuba Miškowiaka.

V pátečním závodě Polák Jakub Miskowiak uhájil celkové vedení a stal se Mistrem světa do 21 let. Stříbrný ve finálové jízdě dojel Dán Mads Hansen a bronzový čescký jezdec Jan Kvěch, který si během sezóny při pádu v závodě zlomil ruku.

V neděli se na svítkovském stadionu uskuteční Zlatá přilba, 73. ročník nejstaršího plochodrážního závodu světa začne ve 12 hodin.

Zlatá stuha juniorů, 47. ročník plochodrážního závodu v Pardubicích:

1. Šwidnicki (Pol.), 2. Woentin (Švéd.), 3. Chlupáč, ...5. Klíma, 11. Šilhán, 18. Jeníček (všichni ČR)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy