Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Jubilejní ročník Rally Příbram se nepojede. Nemáme peníze, přiznali pořadatelé

Mistrovství České republiky letos Rally Příbram nevyvrcholí. Jubilejní 40. ročník se v říjnu neuskuteční, jelikož ho pořadatelé museli z ekonomických důvodů zrušit. Vedení Autoklubu České republiky nyní zvažuje, zda bude šampionát v letošním roce jen šestidílný, nebo příbramskou rallye nahradí jinou soutěží.

Václav Pech (vpravo) slaví s Petrem Uhlem triumf v Příbrami
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

"Tento rok se bohužel nepodařilo naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této organizačně, ale i finančně nákladné sportovní soutěže," uvedl předseda organizačního výboru Petr Šefr.

Opakuje se situace z roku 2015, kdy byla soutěž také z ekonomických důvodů zrušena. "Omlouváme se všem fanouškům, hostům, posádkám i partnerům akce a pokusíme se tuto nucenou přestávku využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný 40. ročník," dodal Šefr.

Zástupce Autoklubu ČR rozhodnutí překvapilo. "Neměli jsme žádné signály, že by něco podobného hrozilo. Rallye komise situaci nyní řeší," řekl ČTK generální sekretář Autoklubu Tomáš Kunc. Varianty jsou dvě - snížit počet dílů v mistrovství ČR na šest nebo Rally Příbram nahradit jinou soutěží. "Počítám s tím, že během příštího týdne budeme vědět, jak se rozhodneme," dodal Kunc.

Zrušení soutěže překvapilo i zástupce města. Připomněli, že pořadatelé měli zažádáno o dotaci, která měla být projednávána na nejbližším jednání městské rady. "I přes nedoporučující stanovisko sportovní komise byla většina radních rozhodnuta žádost schválit a Rally Příbram finančně podpořit. Po informaci o zrušení letošního ročníku se zástupci města s organizátory sešli a byly projednány možnosti, jak akci podpořit v příštích letech, aby se v tradici mohlo pokračovat," uvedla příbramská radnice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy