Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Jezdec formule Král měl ve druhém závodu GP2 vážnou nehodu

Valencie - Český jezdec Josef Král měl ve druhém závodu formulového seriálu GP2 ve Valencii vážnou nehodu. Po srážce s jiným vozem a nárazu do bariéry, v níž zůstal jeho monopost zaklíněn, ho odvezla sanitka. Podle informací televizní stanice Nova Sport byl Král při vědomí a mohl hýbat všemi končetinami, ale stěžoval si na bolesti zad. Dvacetiletý pilot havaroval už ve druhém kole závodu, který začal jinou nehodou hned po startu. Král na konci rovinky najel do vozu Venezuelana Rodolfa Gonzáleze, který náhle zpomalil. Monopost českého závodníka se vznesl do vzduchu a po pádu na zem nekontrolovatelně pokračoval do ochranné hráze z pneumatik.

Na místo nehody ihned přiběhli traťoví komisaři a začali Krále z vozu vyprošťovat. Po chvíli dorazila i záchranka. Nehoda přerušila závod na sedm kol, během nichž kroužil před zbylými monoposty zpomalovací vůz. Král havaroval už v sobotním závodu, v němž se zapletl do jedné z mnoha hromadných nehod v úvodním kole. Jeho karambol vyřadil ze hry další tři soupeře, za což dostal penalizaci v podobě posunu o deset míst dozadu na startu druhého závodu. Vzhledem k tomu, že měl Král startovat z 22. místa, si příliš nepohoršil.

Jeho britský tým Super Nova paradoxně zažil současně také nejúspěšnější závod v sezoně díky vítězství Švéda Marcuse Ericssona, který je podobně jako Král v seriálu GP2 nováčkem. Devatenáctiletý Ericsson, jenž poprvé v sezoně bodoval v sobotu díky sedmému místu, vyhrál před Nizozemcem Gidem van der Gardem a Rumunem Michaelem Herckem. Král je po čtyřech dvojzávodech stále bez bodového zisku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy