Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Jezdci Buggyry kralovali v Mostě

Most Čeští jezdci David Vršecký a Adam Lacko získali v úvodní jízdě druhého dne závodu mistrovství Evropy tahačů v Mostě double. Vršecký tak navázal na Lackovu výhru ze soboty. Členové týmu Buggyra odstartovali do závodu z první řady poté, co byl diskvalifikován vítěz superpole Norbert Kiss z Maďarska. Navzdory dotírajícímu Jochenu Hahnovi si poté dojeli v napínavé bitvě pro vítězný double stylem start-cíl. 

Je nám líto, video expirovalo.
Lacko s Vršeckým získali v Mostě double

Do druhé jízdy startovali jezdci Buggyry po obrácení pořadí prvních osmi až ze čtvrté řady. Hned po startu se sice museli bránit jezdcům za sebou, ale od druhého kola se začali probíjet dopředu. Kolo po kole postupovali, až se Vršecký "zasekl" za druhým Albacetem. Španělský jezdec nakonec ještě na cílové rovince předjel Markuse Bösigera a radoval se z vítězství. Třetí projel cílem Vršecký a čtvrtý Lacko.

"To, co jsem si přál už včera, se dnes podařilo. Double na domácí půdě, co více si můžeme přát. Měl jsem v první jízdě problémy na olejové skvrně v poslední zatáčce okruhu, ale Adam mi výborně kryl záda. Druhý závod byl složitější, a to díky osmé startovní pozici. Takový boj dlouho nepamatuji. Pět kol jsem tlačil na Albaceteho, ale nešlo to," uvedl Vršecký.

"V prvním závodě to bylo fantastické. Davidovi jsem kryl záda a dojeli jsme si pro letošní druhý double. Získali jsme s Davidem nejvíce bodů, a to dvaačtyřicet, což je v letošním roce náš rekord. Byl to opravdu víkend snů," doplnil svého kolegu Lacko, jenž si udržel svou čtvrtou pozici v hodnocení jezdců. 

Šestý podnik mistrovství Evropy tahačů v Mostě:

První závod: 1. Vršecký 24:53,003, 2. Lacko (oba ČR/Buggyra) -0,619, 3. Hahn (Něm./MAN) -2,533, ...9. Vojtíšek (ČR/MAN) -32,326.

Druhý závod: 1. Albacete (Šp./MAN) 25:13,178, 2. Bösiger (Švýc./MAN) -0,360, 3. Vršecký -0,692, 4. Lacko -0,889, ...6. Vojtíšek -21,943.

Průběžné pořadí: 1. Albacete 261, 2. Hahn 249, 3. Kiss 246, 4. Lacko 205, 5. Vršecký 178, ...11. Vojtíšek 36. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy