Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: FK Blansko - FC Hradec Králové

Je skvělé, že jsme se špičkou dokázali držet tempo, těšilo Caise po závodě v Maďarsku

Do motoristického sportu přesedlal netradičně z horských kol, navíc poměrně pozdě. Erika Caise k tomu paradoxně vedla mimo jiného i řada zranění. "Víc zlomenin mám z kol, takže pro mě je auto takové gentlemanské," řekl v nadsázce v pořadu Svět motorů Speciál.

Erik Cais
zdroj: ČTK autor: Ján Honza

V dalším dílu evropského rallyeového šampionátu v Maďarsku obsadil Cais s navigátorkou Jindřiškou Žákovou osmé místo, i když virtuálně sahal i po druhé příčce. Celkově mu patří průběžné šesté místo pořadí.

"Pro nás to byla podle mě skvělá rallye, i když jsme se dopustili chyby na druhé rychlostní zkoušce, ale i tak jsme dosahovali parádních časů mezi normálními rychlostními zkouškami. I v těch nových jsme dokázali být velice rychlí, což je pro nás super," pochvaloval si účast Cais.

Nebýt osudné druhé erzety, mohl Cais pomýšlet i na lepší výsledek, a to dokonce celkově na druhé místo. "Bohužel jsme šli chybou posádky ven z trati, a když jsem se snažil vyjet z příkopu ven, tak jsme ještě zapadli. Než nás vytáhli diváci, za což jim moc děkuji, trvalo to asi dvě minuty a 48 vteřin. Touto chybou jsme o to (lepší výsledek) přišli," mrzelo Caise.

Je nám líto, video expirovalo.
Svět motorů Speciál s Erikem Caisem

V konkurenci mezinárodní špičky si ale jinak Cais vedl dobře. Ztráta na vítěze byla necelé tři a půl minuty, na druhé místo pak minuta a půl. "Pro nás je skvělé, že jsme s nimi dokázali držet tempo na rychlostních zkouškách, porážet je a ze 40. místa se dostat na osmé, což je naprosto skvělý výsledek," řekl Cais k porovnání s nejlepšími.

Cais má za sebou třetí rallyeovou sezonu v kariéře, ale že by byl už zkušeným jezdcem, o tom moc mluvit nechce. "Oproti špičce mám najeto téměř nulu, protože jsem si do auta sedl poprvé až v osmnácti letech. Pořád se rozkoukávám. Zkušenosti na limitní jízdě ještě nejsou takové, jaké by měly být, ale snažím se dělat všechno pro to, abych byl vyzrálým jezdcem," zhodnotil střízlivě Cais své výkony.

Na svém kontě má i zisk ceny pro talent roku. "Je to samozřejmě krásná cena. Je to zadostiučinění, ale pořád je to cena, kterou vybrali lidé a není úplně dána výsledky. Pro nás jsou důležité i výsledky," dodal.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy