Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jan Charouz pojede sérii Renault

Praha - Automobilový jezdec Jan Charouz se vrací k formulovým závodům. Syn vlivného manažera Antonína Charouze bude v letošním roce startovat ve Světové sérii Renault 3,5 v barvách britského týmu P1 Motorsport. V minulých třech letech se přitom Jan Charouz věnoval vytrvalostním soutěžím a v minulém roce byl členem továrního týmu Aston Martin, který ovládl šampionát Le Mans Series.

"Po minulé úspěšné sezoně měl Honza velké dilema, co budeme jezdit. Byl problém vymyslet něco, aby to mělo smysl, protože každý se chce zlepšovat. Nakonec jsme se rozhodli pro sérii Renault," řekl Antonín Charouz na tiskové konferenci v Praze.

Jan Charouz se rozhodl vrátit do kokpitu formulového vozu i proto, že by se rád pokusil prosadit do formule 1. "Je na to trochu starý, ale studoval a teď na to bude mít čas," uvedl Antonín Charouz na adresu dvaadvacetiletého syna. "Zajistili jsme mu místo ve špičkovém týmu a teď je to na něm," doplnil.

Samotný jezdec v zimních měsících absolvoval testovací jízdy v monopostu formule kategorie GP2, která je po formuli 1 druhým nejkvalitnějším seriálem. "Byl to velký šok a skok. Zjistil jsem, že přesednout z formule do prototypu je poměrně jednoduché, ale zpátky už tak ne. A hlavně za poslední tři roky šly formule hrozně dopředu," řekl Jan Charouz, jehož týmovým kolegou bude Rakušan Walter Grubmüller junior.

Důvody, proč se Charouz rozhodl závodit v seriálu Renault a nikoliv v GP2, jsou dva. Ekonomický a jezdecký. "V GP2 je v průběhu víkendů poměrně málo ježdění. Seriál Renault je vlídnější k novým jezdcům, je tam mnohem více možností testování v sezoně i více příležitostí během závodního víkendu," uvedl Jan Charouz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy