Následuje
BasketManie

Hayden je po srážce s automobilem ve vážném zdravotním stavu

Cesena (Itálie) – Ve velmi vážném stavu je po středeční srážce s automobilem bývalý mistr světa Nicky Hayden. Americký motocyklista byl převezen do nemocnice, doktoři jeho stav označují za "extrémně vážný".

Nicky Hayden
zdroj: ČTK/AP autor: MANU FERNANDEZ

Pětatřicetiletý Hayden utrpěl vážná zranění hlavy, hrudníku a pánve. Jeho stav výrazně komplikuje otok mozku a je momentálně tak kritický, že by podle lékařů nezvládl ani operaci.

Hayden se v Itálii po víkendové Velké ceně v Imole připravoval na nadcházející britskou Grand Prix. Při tréninkové vyjížďce na kole ho ale poblíž Rimini srazilo auto, náraz do čelního skla ho odmrštil na silnici.

Informace o nehodě vyvolala mezi motoristickými kolegy zděšení a jezdci na sociálních sítích vyjadřují Haydenovi podporu. "Kámo, všichni víme, že umíš bojovat. Myslím na tebe a tvou rodinu," napsal na Twitteru jeho týmový kolega Stefan Bradl. "Forza Nicky, v myšlenkách jsem s tebou," přidal se španělský mistr světa MotoGP Marc Márquez.

Hayden získal svůj jediný titul v MotoGP v roce 2006, kdy překazil italské hvězdě Valentinu Rossimu útok na šestou trofej v řadě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy