Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Hamilton prodloužil v Mercedesu o tři roky. Je to můj domov, říká

Monte Carlo - Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton prodloužil o tři roky smlouvu v Mercedesu. Stávající kontrakt mu vyprší na konci této sezony. S bonusy si může úřadující mistr světa a aktuální lídr šampionátu vydělat až 37 milionů eur (miliardu Kč) ročně.

Lewis Hamilton slaví v Šanghaji triumf na Velké ceně Číny
zdroj: ČTK/AP autor: Ke yigong

Německý tým dohodu s Hamiltonem do roku 2018, o které spekulovala média, potvrdil den před prvními tréninky na nedělní Velkou cenu Monaka. "Mercedes je můj domov a nemohlo mě potkat nic lepšího, než že tu zůstanu ještě další tři roky," uvedl Brit.

Nyní třicetiletý Hamilton přišel do Mercedesu v roce 2013 z McLarenu jako nástupce legendy Michaela Schumachera. Loni získal svůj druhý mistrovský titul po roce 2008 a pomohl stáji k vítězství v Poháru konstruktérů. "Mercedes, v kterém jezdím, je nejlepší auto, jaké jsem kdy v kariéře měl," uvedl Hamilton.

"Mercedes-Benz mě začal podporovat v roce 1998, takže jsem velmi hrdý na to, že díky tomuto kontraktu oslavím v roce 2018 dvacet let s Mercedesem," dodal pilot, jenž všech 36 Velkých cen vyhrál s motorem značky Mercedes.

Díky novému kontraktu by si měl Hamilton vydělat zhruba 88 milionů eur (2,4 miliardy korun), tedy téměř 30 milionů eur ročně. V případě zisku mistrovského titulu se může těšit ještě na bonus, jenž by jeho plat posunul až k 37 milionům.

Hamilton v letošním ročníku pokračuje ve výkonech z loňska a před šestou Grand Prix sezony vede průběžné pořadí MS o 20 bodů před týmovým kolegou Nicem Rosbergem z Německa.

"Lewisovy výsledky mluví samy za sebe. Těším se na to, že budeme stále mít nejlepší jezdecké duo ve formuli jedna a budeme překonávat historické rekordy," uvedl šéf sportovního oddělení Mercedesu Toto Wolff.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy