Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Grosjean se po necelém týdnu od nehody znovu posadil k řízení. V Abú Dhabí ale nepojede

Romain Grosjean se po šesti dnech, které uplynuly od jeho děsivé nehody, posadil znovu do kokpitu formule 1. S obvazy na popálených rukou se vrátil do vozu týmu Haas, s nímž Velkou cenu Sáchiru absolvuje brazilský náhradník Pietro Fittipaldi. Grosjean nepojede ani závěrečnou Grand Prix v Abú Dhabí. 

Romain Grosjean v Sáchiru
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Antonin Vincent

"Nemám své obvyklé závodní rukavice, ale sedět tady znovu je vážně skvělý pocit. Jsem šťastný," napsal Grosjean k fotografii na svém Instagramu. Před týdnem při Grand Prix Bahrajnu jako zázrakem unikl po půlminutě z hořící formule, která vzplála po nárazu do bariéry.

S popáleninami na rukou strávil tři dny v nemocnici a od propuštění je každý den na závodní trati v Sáchiru. Osobně poděkoval lékaři, záchranářům a hasičům a v sobotu se posadil i do kokpitu.

V Abú Dhabí závodit nebude, což zřejmě znamená konec kariéry v F1. Grosjean by se rád v lednu rozloučil alespoň formou testů. "Je hodně smutné, že nebudu moci absolvovat svůj poslední závod v Abú Dhabí, ale bylo by to příliš velké riziko pro mé zotavení, zdraví i bezpečnost. Nečekal jsem, že takto ukončím kariéru ve formuli 1. Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě, ale zároveň nejrozumnější," uvedl pilot stáje Haas.

Mistrovský Mercedes už se nechal slyšet, že by byl ochoten mu přání splnit. "Pokud nám to bude dovoleno a nikdo jiný ze stájí, za které závodil, by mu takovou příležitost neposkytl, uděláme to," reagoval ředitel Toto Wolff. Před angažmá u Haasu Grosjean závodil za Lotus, nynější Renault.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy