Následuje
La Diagonela Engadin

Grand Prix na ploché dráze bude na Markétě vyprodána

Praha – Světová špička na ploché dráze zavítá opět do Prahy. V sobotu se na stadionu Markéta pojede už pojednadvacáté závod Grand Prix. Pavel Ondrašík, sportovní ředitel akce je spokojený s přípravami. "Od včerejška tam máme tým od promotéra, který staví pódia a podobně. Je vyprodáno, koupit se už dají jen místa k stání, i když máme jednu tribunu navíc."

Václav Milík
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

A jak vidí akci závodníci? "Jet doma před tolika lidmi, v nejlepším závodě, to je motivace," popsal Matěj Kůs, i když na něho zbyla nakonec jen pozice náhradníka společně s Josefem Francem. Na trati se určitě představí Václav Milík, který se už vrátil na dráhu po zranění. "Bylo těžké dát někomu z nich divokou kartu," vysvětloval Ondrašík s tím, že výkonnost všech tří domácích jezdců je vyrovnaná.

A co by Ondrašíkovi udělalo v sobotu největší radost? "Kdyby Vašek vyhrál třeba dvě jízdy, to by bylo skvělé. Lidi to pak začne bavit a je tu skvělá atmosféra," dodal Ondrašík.

Kůs sice nemá jisté, že se v sobotu divákům představí, ale je spokojený s tím, že je stále v boji o start mezi plochodrážní elitou v Grand Prix pro příští rok. "Tohle pro mě byla priorita před sezonou, ale pak jsem si zlomil nohu," vysvětloval, že měl dlouhou pauzu. Ale o to je Kůs spokojenější, že se mu teď povedlo v dalším kvalifikačním závodě udržet naději na postup.

Před závodem Grand Prix ČR na ploché dráze

"Byl jsem rád, že sem se nesesypal po dvou zkažených jízdách a dokázal jsem se zvednout a postoupit v rozjezdu o poslední postupové místo - vyhrál jsem o pár centimetrů," vzpomínal spokojeně závodník, který bude muset s nohou po sezoně ještě na další operaci nohy.

Pořadatelé si letos musejí vystačit s poloviční dotací od státu oproti dosavadní částce 1,5 milionu korun. Původně přitom žádali od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) naopak navýšení příspěvku na 2,5 milionu na akci. Stát nicméně snížil podporu organizátorům jen na 750 tisíc korun a podle Ondrašíka to může ohrozit konání dalších ročníků.  

"Rozhodnutí ministerstva pro nás bylo velkou a hodně studenou sprchou," dodal šéf závodu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy