Následuje
Cesta na EURO 2020

Fulín je znovu nejlepším jezdcem v Evropě

Pergusa (Itálie) - Petr Fulín je po roce opět nejlepším jezdcem v evropském seriálu cestovních vozů. Za volantem BMW 320 vyhrál plzeňský závodník v závěrečném dílu seriálu v Perguse na Sicílii obě klání, celkově jich v sezoně ovládl sedm z deseti a pokaždé stál na stupních vítězů.

Fulín je po roce opět mistrem Evropy

"V první řadě bych chtěl poděkovat všem členům týmu za skvělou sezonu. Prakticky všechno fungovalo, jak mělo, a navzdory omezenému rozpočtu a snaze šetřit vůz se nám podařilo obhájit titul," uvedl Fulín. "Celkově byla letošní sezona z říše snů, kromě bezchybného výkonu v ETCC jsem si i vyzkoušel závod mistrovství světa, ve kterém jsem vyhrál svou kategorii, a mohl se tak postavit na stupně vítězů se Sébastienem Loebem," dodal.

Petr Fulín:

"Především si chci každý ten víkend užít. Baví mě řídit auto a pracovat s týmem. To nadřazuji nad všechno ostatní."

Už první vítězství na italské trati kolem jezera pro něj znamenalo jistotu obhajoby v kategorii S2000. Druhé místo v konečném pořadí navíc obsadil jeho týmový kolega Michal Matějovský a Češi díky tomu stejně jako loni triumfovali i v Poháru národů.

"V prvním závodě jsem jel na jistotu. Po dvou třech kolech jsem viděl, že mám náskok, a tak jsem mohl zvolnit. Druhé klání jsem si užíval, po startu jsem hned útočil a získal několik pozic, pak mě zdržel bodyček od soupeře z jiné kategorie a já musel stahovat Michalův náskok. Na druhý pokus jsem už ale první místo získal a mohl slavit další vítězství," řekl Fulín.

Hlavní zprávy