Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Denmark Open

Fulín byl po SP cestovních vozů v Mostě spokojený: Měl jsem srovnatelné časy s továrními piloty

Automobilový jezdec Petr Fulín obsadil jedenácté místo v druhé jízdě pátého dílu Světového poháru cestovních vozů WTCR, který se jel na okruhu v Mostě. Český jezdec závodil na divokou kartu, a tedy bez nároku na možný zisk bodů.

Petr Fulín při Světovém poháru cestovních vozů WTCR
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/via www.imago-images.de autor: FLORENT GOODEN

Fulín zásluhou desátého místa ve druhé části kvalifikace vyrážel do první jízdy z pole position, ale hned v první zatáčce po startu se dostal do kolize, po které musel odstoupit. "Měli jsme problémy se spojkou, takže být druhý v první zatáčce nebylo špatné. Došlo ke kontaktu několika jezdců, do kterého jsem se bez vlastní viny zamotal, a soupeři mě semleli," řekl Fulín.

Do druhé jízdy startoval Fulín z předposlední řady a osmnáctého místa. Takřka na identickém místě, kde skončil závod předtím pro něj, došlo i tentokrát k tvrdému střetu a závod byl přerušen. Po vydařeném opakovaném startu si český jezdec polepšil ze třináctého na jedenácté místo. Nechal za sebou například bývalého pilota F1 Tiaga Monteira z Portugalska a vítěze první jízdy Argentince Nestora Girolamiho.

Je nám líto, video expirovalo.
Téma SZ: Fulín o svém startu na SP cestovních vozů WTCR

"Myslím, že můžu být spokojený. Ve druhém závodě se mi dařilo dosahovat časů srovnatelných s továrními piloty přede mnou, s výjimkou prvních dvou v cíli," zhodnotil Fulín druhou jízdu.

Celkově byl český jezdec s víkendem spokojený. "Začátek byl snový, druhé místo v prvním volném tréninku šokovalo všechny. Kvůli divoké kartě jsme měli méně přidělených pneumatik. Musíme si uvědomit, že jsme závodili proti nejlepším jezdcům v cestovních vozech na světě," dodal Fulín.

Během dne se také v Mostě uskutečnila oslava dvaceti let od startu prvního a dosud jediného Čecha ve formuli 1. Tomáš Enge fanouškům předvedl originální monopost Prost s označením AP04, s nímž v roce 2001 absolvoval tři Velké ceny.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy