Freestyloví motokrosaři opět očarovali Prahu

Praha - Tradice zůstala neporušena. Přední světoví freestyloví motokrosaři si i letos podmanili Prahu a stejně jako v minulých letech téměř vyprodali 02 arenu. Nadšení fanoušci odvážných kousků létajících "bláznů" na motocyklech viděli desítky triků, některé poprvé na území České republiky. A vše měli v režii zřejmě dva nejlepší světoví freestylisté Nate Adams a Danny Torres. Americko-španělský souboj byl také hlavním lákadlem FMX Gladiators games. Spokojenější byli nakonec příznivci španělského toreadora.

Torres sice nejprve prohrál s "Ničitelem" Adamsem soutěž o nejlepší trik, ale poté jej porazil ve finálové bitvě, ve které oba mohli předvést to nejlepší, co umí. Americký vítěz posledních dvou ročníků prestižního seriálu Red Bull X-Fighters sice jako první předvedl v Praze trik "360 nack nack", ale Torres nezůstal pozadu.

Patnáct freestylových motokrosařů, mezi kterými nakonec chyběl Ondřej Záruba, který si při tréninku přivodil otřes mozku, předvedlo desítky backflipů.

V Praze létali motokrosaři

Záznam FMX Gladiator Games sledujte zde.

Své "umění" divákům ukázal i teprve jedenáctiletý Matěj Česák. Fanoušci však museli oželet účast řady předních domácích závodníků v čele s Petrem Pilátem nebo Martinem Koreněm, kteří jsou momentálně zraněni. Libor Podmol zas ve stejném termínu závodil ve Vídni.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy