Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Freestyle motokrosař Pilát měl při tréninku těžký pád

Praha - Elitní český freestylový motokrosař Petr Pilát měl ve čtvrtek při tréninku pád, po kterém byl podle informací tn.cz se středně těžkými zraněními letecky převezen do pražské fakultní nemocnice na Vinohradech. Čtyřiadvacetiletý Pilát se připravoval na druhý závod seriálu mistrovství světa, který se v pátek a v sobotu koná v Krakově.

Petr Pilát
zdroj: ČT/PR autor: Václav Duška

"Mohu potvrdit, že čtyřiadvacetiletý mladík utrpěl při tréninku freestyle motokrosu úraz, s těžkými zraněními byl transportován do nemocnice," řekla mluvčí benešovské policie Eva Stulíková serveru iDNES.cz. Pilát byl po pádu z výšky devíti metrů v bezvědomí, ze kterého se ale následně probral.

"Utrpěl středně těžká zranění hrudníku a břicha. Letecká záchranná služba ho převezla do vinohradské nemocnice," řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Podle informací české freestylové jedničky Libora Podmola dnes Pilát absolvoval operaci, má vnitřní zranění a poraněná játra. "Mluvil jsem s člověkem, co byl na místě, když se to stalo. Od něho vím, že si Petr chtěl ještě před odjezdem na závody v Krakově lehce zatrénovat. Zranění se mu stalo při tréninku triku jménem superman," uvedl Podmol.

Podmol měl stejně jako Pilát v minulosti řadu různě vážných zranění. "Když jsem se o tom dozvěděl, hrozně jsem se lekl. Náš sport není žádná sranda. Zemřelo mi hodně kamarádů, takže když slyším, že se něco takového stane, tak ve mně zatrne," přiznal Podmol, který věří, že zdravotní stav jeho kolegy se brzy zlepší.

"Drž se, chlape. I když máme někdy rozdílné názory na život, když se stanou tyhle věci, mám pocit, že jsme rodina. Freestylová rodina. Tu operaci dáš a za chvíli s námi zas lítáš," vzkázal Podmol svému kamarádovi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy