Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Freestyle motokrosař Pilát je po těžkém pádu už mimo ohrožení života

Praha – Vážná zranění nejsou mezi freestyle motokrosaři ničím výjimečným, přesto mnohým zatrnulo při včerejším pádu Petra Piláta. Český jezdec se zranil při tréninku, po operaci je ale mimo ohrožení života. I s ohledem na těžký otřes mozku, který utrpěl, ale Piláta čekají další vyšetření.

Petr Pilát
zdroj: ČTK autor: Rýzner Zdeněk

Čtyřiadvacetiletý Pilát se připravoval na druhý závod seriálu mistrovství světa, který se dnes a v sobotu koná v Krakově. Podle webu tn.cz spadl z výšky devíti metrů. Letecky byl přepraven do pražské fakultní nemocnice na Vinohradech a podstoupil operaci.

"Doktoři zastavili břišní krvácení a řekli nám, že bude všechno v pořádku, protože je to opravdu velký bojovník," napsala na Pilátovu stránku na sociální síti jménem rodiny jeho sestra Veronika. "Opravdu hodně ho to bolí, má i těžký otřes mozku a vnitřní a vnější pohmožděniny. Ale dnes se probudil a dokonce se na mě usmál a chytil mě za ruku," doplnila.

Podle dostupných informací byl Pilát krátce po pádu v bezvědomí, ale ještě před transportem do nemocnice se probral. Utrpěl středně těžká zranění hrudníku a břicha. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy