Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Po trailech přes hory II.

Formule kvůli nim trpí, kritizuje vedení Mercedesu a Red Bullu bývalý šéf F1 Ecclestone

Náš sport kvůli nim trpí, vyjádřil se na adresu manažerů stájí Mercedes a Red Bull bývalý šéf seriálu F1 Bernie Ecclestone. Nelíbí se mu reakce týmových lídrů po dramatickém závěru sezony v Abú Dhabí.

Max Verstappen v čele VC Abú Dhabí před Lewisem Hamiltonem
zdroj: ČTK/ZUMA/Dppi

"Sport trpí tím, že už nejde jen o závodění, ale o zájem několika jednotlivců," řekl jednadevadesátiletý Brit. "Všichni slyšeli, jak se týmoví šéfové jako Toto Wolff snažili během závodu ovlivnit rozhodnutí vedení. A jak se Red Bull cítil donucený k tomu, aby se bránil," dodal.

Ecclestone, jenž ve vedení formule 1 skončil po zhruba čtyřech desetiletích v roce 2017, rovněž nesouhlasí s protesty, které Mercedes po závodě podal. "Kdybych byl šéf Mercedesu, vykašlal bych se na to. Mercedes je nejstarší automobilová značka na světě s úžasnou tradicí, ale těmi protesty utrpěla velkou újmu," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Kontroverzní závěr ročníku F1, Mercedes protestuje

Podle něj se Verstappen stal novým mistrem světa zaslouženě, ačkoli se jej Mercedes snažil rozhodit všemi způsoby. "Skoro by se dalo mluvit o šikaně," řekl Ecclestone, který ze seriálu F1 vytvořil celosvětově známou prosperující značku.

Závěr nedělního závodu, v němž vedení formule 1 několika kontroverzními rozhodnutími pomohlo Verstappenovi k vítězství a tím i zisku titulu, zkritizovala řada osobností. Obhájce prvenství Hamilton, který útočil na rekordní osmý triumf, ho dokonce v týmové vysílačce označil za zmanipulovaný. Je to slyšet na Britově kanálu na F1TV.

Mercedes podal protest, ale neuspěl. Vedení podle stáje nejednalo podle pravidel, protože místo toho, aby po nehodě Nicolase Latifiho nechalo závod dojet za zpomalovacím vozem, nařídilo, že se bude ještě v posledním kole závodit. A v něm Hamilton na ojetých gumách neměl šanci.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články