Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

FIA dala Velké ceně Bahrajnu zelenou

Šanghaj - Velká cena Bahrajnu formule 1 se s definitivní platností příští víkend pojede. Oznámila to Mezinárodní automobilová federace (FIA) po obdržení záruk, že pro účastníky Grand Prix je v neklidné zemi zaručena bezpečnost.

Tým Ferrari
zdroj: ČTK/AP

Závod mistrovství světa F1 v Bahrajnu byl loni zrušen kvůli povstání šíitské opozice proti sunnitskému režimu a podobný scénář hrozil i letos. V zemi se konají protivládní demonstrace a dochází k pouličním nepokojům, nicméně FIA po zprávách od diplomatů a nezávislých expertů dala Velké ceně zelenou.

"Na základě informací, které v této fázi máme, jsme spokojeni se všemi bezpečnostními opatřeními souvisejícími se závodem mistrovství světa v Bahrajnu," uvedla FIA v oficiálním prohlášení. "Proto FIA potvrzuje, že F1 Grand Prix Bahrajnu 2012 se bude konat podle plánu," dodali představitelé federace.

FIA tak potvrdila názor šéfa seriálu Bernieho Ecclestona, jenž v minulých dnech uvedl, že Velkou cenu by zrušil pouze v případě, že by o to požádaly místní autority. Dnes se jednaosmdesátiletý Brit v dějišti nedělní Velké ceny Číny v Šanghaji sešel s šéfy týmu a tlumočil jim verdikt federace.

Ecclestone: Nepleťme se do politiky

"Jsou šťastní. V Bahrajnu se nic neděje. Znám lidi, kteří tam žijí, a je to tam velmi klidné a pokojné," uvedl Ecclestone několik hodin poté, co byla při explozi v metropoli Manámě zničena dvě auta. V pondělí bylo během protestů podomácky vyrobenou bombou zraněno sedm policistů, z toho tři vážně. "Nepleteme se do politiky. Oni si své interní problémy vyřeší, tím jsem si jistý," dodal Ecclestone.

Zatím poslední Grand Prix Bahrajnu v roce 2010 byla zahajovacím závodem sezony a navštívilo ji sto tisíc diváků. Příští víkend bude čtvrtou Velkou cenou dvacetidílného seriálu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy