Následuje
MS 2020 Itálie

Ferrari nebude bránit Schumacherovi v angažmá u Mercedesu

Řím - Pokud se sedminásobný mistr světa Michael Schumacher rozhodne vrátit do kokpitu formule 1 ve službách stáje Mercedes, nebude mu jeho stávající zaměstnavatel Ferrari bránit. Prohlásil to prezident italského týmu Luca di Montezemolo. Čtyřicetiletý Schumacher pracuje od ukončení kariéry v roce 2006 pro Ferrari jako konzultant a nedávno s ním prodloužil smlouvu o tři roky.

"Je jasné, že když se rozhodne jít jinou cestou, naše dohoda nebude platit. Nemůže pracovat s konkurencí a s námi zároveň," řekl Montezemolo. "Ještě jsem s ním o tom nemluvil. Je to dobrý přítel a navíc není členem týmu F1. Pracuje na našich cestovních vozech," dodal.

O údajném Schumacherově jednání s Mercedesem informoval německý tisk. Stáj je nástupcem týmu Brawn, v níž se letos stal Jenson Button mistrem světa. Po odchodu britského šampiona do McLarenu má německý tým jedno volné místo vedle Nika Rosberga, který přestoupil z Williamsu.Schumacher, který byl blízko návratu do kokpitu během uplynulé sezony kvůli zranění jezdce Ferrari Felipeho Massy, by se v Mercedesu mohl znovu sejít s geniálním inženýrem Rossem Brawnem. Pod jeho vedením získal v Benettonu a Ferrari svých sedm titulů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy