Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Zapomeňte na Sauber, stáj bude jezdit F1 pod hlavičkou Alfa Romeo

Stáj formule 1 Sauber? Minulost. Od letošní sezony bude stáj startovat v mistrovství světa pod novým názvem Alfa Romeo Racing. Na složení vedení švýcarského týmu se ovšem nic nemění. Pojmenování stáje po italském výrobci automobilů znamená prohloubení spolupráce s titulárním sponzorem, která začala v loňském roce.

Monopost týmu Sauber
zdroj: ČTK/AP

Majetkové poměry stáje i sídlo v Hinwilluse zůstávají stejné. "Od začátku naší spolupráce v sezoně 2018 udělal tým pokrok po technické, komerční a sportovní stránce," konstatoval šéf týmu Frederic Vasseur.

Sauber obsadil v minulé sezoně s 48 body osmé místo mezi deseti týmy v Poháru konstruktérů. V předchozích dvou letech přitom tým získal dohromady jen sedm bodů.

Jméno Sauber zmizí z formule 1 po 26 letech. Nejúspěšnější sezonou týmu byl rok 2001, kdy Kimi Räikkönen, který se letos do stáje vrací, a Nick Heidfeld vybojovali čtvrté místo v Poháru konstruktérů. S exmistrem světa Räikkönenem tvoří letos jezdeckou dvojici Ital Antonio Giovinazzi.

Alfa Romeo se s vlastním týmem vrací do MS po 34 letech. Italská značka ovládla v letech 1950 a 1951 s jezdci Giuseppem Farinou a Juanem Manuelem Fangiem první dva ročníky MS. Po odchodu ze šampionátu se vrátila do seriálu na období 1979 až 1985.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy