Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Žádný trest. Vettel vyvázl z kolize s Hamiltonem bez úhony

Paříž – Sebastian Vettel nakonec za kolizi s Lewisem Hamiltonem během Velké ceny v Baku dodatečně trestán nebude. Čtyřnásobnému mistrovi světa pomohla omluva i to, že se na příštích 12 měsíců zavázal ke spolupráci s FIA při různých vzdělávacích programech.

Sebastian Vettel
zdroj: Reuters autor: DAVID MDZINARISHVILI

Vettel v Baku v 19. kole při jízdě za zpomalovacím vozem nejprve zezadu narazil do vedoucího Hamiltona, který nečekaně, ale podle dat z telemetrie v souladu s pravidly přibrzdil. Ze vzteku se pak posunul na úroveň britského pilota a na oplátku z boku vrazil do jeho vozu. Sklidil za to z mnoha stran silnou kritiku.

"Při zpětném pohledu si nemyslím, že (Lewis Hamilton) měl špatné úmysly. V zápalu boje jsem potom zareagoval přehnaně, proto se chci Lewisovi omluvit a také všem, kteří závod sledovali. Je mi jasné, že jsem nedal dobrý příklad," uvedl Vettel. "Neměl jsem v úmyslu vystavit Lewise nebezpečí. Ale chápu, že jsem nebezpečnou situaci způsobil," dodal a ospravedlnil se také před FIA.

Lídr seriálu mistrovství světa Vettel za nesportovní manévr dostal už při závodu v Baku trest v podobě nucené zastávky v boxech na deset sekund a zároveň i tři trestné body. Případný další podobně oceněný prohřešek při víkendové rakouské Grand Prix mu může vynést zákaz startu.

Momentálně má totiž hvězda stáje Ferrari na kontě devět trestných bodů a při dosažení čísla 12 by nesměla příště závodit.

Je nám líto, video expirovalo.
Roztržku mezi Hamiltonem a Vettelem v Ázerbájdžánu využil Ricciardo
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy