Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Vettel: Vedení Ferrari za špatnou taktiku neviním

Montreal - Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel nechtěl nikoho z vedení stáje Ferrari vinit ze špatného výběru strategie dvou zastávek v boxech v nedělní Velké ceně Kanady, která ho pravděpodobně připravila o první vítězství po dvanácti závodech. Naopak se svým výkonem byl spokojený a žertoval, že o výhru přišel kvůli tomu, že při závodu přibrzdil, aby nezranil pár racků u trati.

Sebastian Vettel z týmu Ferrari
zdroj: ČTK/AP

Vettel, který naposledy zvítězil loni v Singapuru, prohrál v Montrealu s Lewisem Hamiltonem o pět sekund. Brit byl však u svých mechaniků jen jednou. "Nejsem fanoušek obviňování kohokoliv za cokoliv," prohlásil Vettel, který se po skvělém startu ze třetího místa dostal před oba mercedesy na první pozici, kterou až do výměny pneumatik držel. U Ferrari ale nevěřili, že trojnásobnému světovému šampionovi Hamiltonovi vydrží druhá sada kol až do konce.

Čtyřnásobný mistr světa Vettel si po nevýrazném začátku sezony užívá skutečnost, že jeho auto může mercedesům konkurovat. "Byl to skvělý víkend, konečně mi auto jelo," radoval se. "Byl jsem překvapený, jak Lewisovi ty super měkké pneumatiky a potom také ty měkké vydržely," uznal. "Čekali jsme, že se sjedou rychleji," řekl Vettel.

Pro porážku našel ještě jeden úsměvný důvod. Při závodu prý zachránil pár racků, kteří se motali u trati. "Asi chtěli spáchat sebevraždu," pousmál se Vettel.

Ptáci seděli u jedné ze zatáček, a když kolem nich Hamilton projel, rozletěli se přímo proti Vettelově vozu. "Lewis vůbec nebral ohledy," uvedl německý pilot. Hamilton o zvířatech prý věděl. "Měl jsem pocit, že jsou neškodní, ale viděl jsem, jak za mnou letěli," prohlásil Brit a rozesmál se. "Vypadá to, že jsem k boji a výhře použil i racky, co? To bylo plánované, jsem se zvířaty zadobře, rozumím jim jako Dr. Dolittle," žertoval Hamilton.

Vettel uvedl, že kvůli ptákům raději přibrzdil. "Jsem závodník, chci vyhrávat, takže si musím najít nějakou výmluvu, proč jsem dneska prohrál," smál se Vettel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy