Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1989: Navrátilová - Grafová

Syn Schumachera začíná pro Ferrari testovat F1

Mick Schumacher jde ve šlépějích svého otce Michaela rychleji, než se původně očekávalo. Syn sedminásobného mistra světa příští týden při testech absolvuje první kilometry za volantem monopostu formule 1 Ferrari. "Jsem si jistý, že to bude skvělá zkušenost," prohlásil Schumacher junior.

Mick Schumacher
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/HOCH ZWEI autor: Thomas Suer

Dvacetiletý Schumacher bude s vozem SF90 příští úterý testovat v Sáchiru po víkendové Velké ceně Bahrajnu. O den později bude za volantem monopostu Alfa Romeo, jemuž Ferrari dodává motory.

"Jsem samozřejmě více než nadšený a rád bych Ferrari za tuto možnost poděkoval," uvedl Schumacher junior, jenž je od letoška členem jezdecké akademie Ferrari. Ještě před testy ho v Sáchiru čeká debut ve formuli 2 v týmu Prema. "Chci se stoprocentně soustředit na závodní víkend," dodal mladý jezdec, který loni vyhrál mistrovství Evropy formule 3.

Mick Schumacher se stal členem Ferrari
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/FrankHoermann autor: Sven Simon

Schumacherovi k brzkému povolání k týmu F1 pomohla také přísná pravidla: ve dvou z celkově čtyř testovacích dnů v sezoně musejí týmy nasadit mladého jezdce, který má na kontě méně než dva starty ve formuli 1.

Legendární Michael Schumacher jezdil za Ferrari v letech 1996–2006 a v rudých barvách získal pět ze svých rekordních sedmi mistrovských titulů. Na veřejnosti se neobjevil od vážného zranění hlavy při lyžování v prosinci roku 2013.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy