Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Staněk si v Melbourne dojel pro premiérové vítězství ve formuli 2

Na nejlepší výsledek ve své dosavadní kariéře dosáhl Roman Staněk a v Melbourne se může radovat z premiérového triumfu ve formuli 2. Dvacetiletý jezdec týmu Trident, dojel po startu z pole position o 6,827 sekundy za Hadjarem, ten ale dostal po závodě desetivteřinový trest za způsobení dřívější kolize. Staněk vybojoval také prvních deset bodů do letošního pořadí seriálu.

Je nám líto, video expirovalo.
Roman Staněk triumfoval ve sprintu v Austrálii

Rodák z Valašského Meziříčí si vylepšil dosavadní maximum ve formuli 2, kterým bylo loňské páté místo ze sprintu v rakouském Spielbergu. První body v sezoně si připsal při pátém letošním startu a posunul se v průběžném pořadí šampionátu na 12. místo.

"Ano, první vítězství v F2. V závodě jsem byl druhý, ale penalizace jiného jezdce mi přinesla vítězství. Pořád ještě nemáme takové tempo, o které se snažíme, ale se svou jízdou jsem spokojený. Rozhodně se to vyplatilo. Už se těším na zítřek," prohlásil Staněk.

Staněk obsadil v páteční kvalifikaci desátou příčku a díky obrácenému pořadí pro elitní desítku se vyhoupl na startu do čela. První místo sice dlouho neudržel, dostal se před něj Hadjar, český závodník ale poté zvládl odrážet útoky dalších soupeřů.

Staňkovi také dvakrát pomohl výjezd safety caru. Pilot týmu Trident nejprve ustál útoky Inda Kuše Mainiho a v závěru odolal také Dennisi Haugerovi. Norského soupeře za sebou udržel o 0,349 sekundy.

Poté, co Hadjar dostal po závodě desetivteřinový trest za způsobení kolize po startu se Španělem Pepem Martím a Brazilcem Gabrielem Bortoletem, posunul se Staněk na první příčku. Hadjar klesl na šesté místo.

Program šampionátu formule 2 v Austrálii pokračuje v neděli hlavním závodem, do nějž Staněk odstartuje z 10. místa.

Závod šampionátu vozů formule 2 v Melbourne (Austrálie) – sprint:

1. Staněk (ČR/Trident) 43:59,337, 2. Hauger (Nor./MP Motorsport) -0,349, Maini (Indie/Invicta) -1,405.

Průběžné pořadí: 1. Maloney (Barb./Rodin) 47, 2. Hauger 39, 3. Maini 33, ...12. Staněk 10.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články