Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Švýcarsko

Spojení Hamiltona s Mercedesem bude pokračovat. Úřadující šampion prodloužil smlouvu

Žádná výměna stáje. Lewis Hamilton bude i v dalších sezonách hájit ve formuli 1 barvy Mercedesu. Sedminásobný mistr světa prodloužil s německou stájí smlouvu o další dva roky.

Lewis Hamilton
zdroj: ČTK/PA/ autor: James Moy

Hamiltonův původní kontrakt, který podepsal letos v únoru, měl skončit po probíhajícím ročníku. Nyní se ale britský jezdec upsal Mercedesu až do konce sezony v roce 2023.

Hamilton přišel do Mercedesu v roce 2013 jako nástupce Michaela Schumachera a právě rekord německé legendy loni ziskem sedmého titulu vyrovnal. Na kontě má také maximum v počtu vítězných závodů (98) a pole position (100).

První titul Hamilton získal v roce 2008 s McLarenem, po přestupu do Mercedesu ovládl šampionát v letech 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 a 2020. Německé stáji navíc pomohl k rekordním sedmi triumfům v Poháru konstruktérů za sebou.

"Ani se mi nechce věřit, že už jsem v tomhle skvělém týmu skoro devět let," uvedl Hamilton. "Mám radost, že budeme další dva roky pokračovat. Máme za sebou hodně úspěchů, ale ještě víc toho je před námi," dodal.

"V příští sezoně nás čeká nová éra. Bude to velká výzva a jsem zvědavý, co se nám společnými silami podaří dokázat," připomněl Hamilton výrazné změny pravidel, které formuli 1 čekají v roce 2022.

"Vstupujeme do nové éry formule 1 a k tomu nemůžete mít v týmu lepšího jezdce, než je Lewis. Jeho výsledky a úspěchy hovoří za vše a navíc je na vrcholu sil," přidal šéf Mercedesu Toto Wolff.

V osmi závodech nynějšího ročníku, který bude v neděli pokračovat Velkou cenou Rakouska, zatím Hamilton dokázal zvítězit třikrát. V průběžném pořadí mu patří druhé místo se ztrátou 18 bodů na Maxe Verstappena z Red Bullu.

"Souboj v letošním šampionátu si užíváme, a i proto jsme se chtěli na nové smlouvě dohodnout rychle, aby nás nerozptylovaly věci mimo trať. A jak už jsem několikrát říkal: Dokud bude mít v sobě Lewis touhu závodit, může pokračovat tak dlouho, jak bude chtít," přidal Wolff.

Přiznal také, že se s Hamiltonem bavili i o možném konci kariéry. "Ale ujasnili jsme si, jak silně je Lewis pořád zapálený. A určitým způsobem to v něm zažehl právě vzestup Maxe Verstappena a Red Bullu. Hovořili jsme o konci kariéry, ale v Lewisovi je patrná taková vášeň pro tenhle sport, že tu ještě nějakou chvíli bude," uvedl Wolff.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy