Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Snad je se sebou Hamilton spokojený, když takhle vyhrál, zní z Red Bullu

I verbální dohru měl střet ve VC Británie, kde domácí Lewis Hamilton vytlačil lídra mistrovství světa Maxe Verstappena z Nizozemska. Hamilton dostal do restartu závodu 10sekudovou penalizaci, ale i tak vyhrál, zato Verstappen musel putovat do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Jeho náskok se zmenšil z 33 bodů na 8. Zástupci stáje Red Bull tak byli situací značně rozladěni. 

Hamilton se raduje z kontroverzní výhry na Silverstonu
zdroj: ČTK/AP autor: Lars Baron

"Naším dnešním největším výsledkem je, že Max není zraněný. Doufám, že je Lewis se sebou spokojený. Tohle je jeho prázdné vítězství," prohlásil pro Sky Sports šéf týmu Christian Horner. "Max měl nehodu, při níž absolvoval přetížení 51 G. Hamilton by tyhle manévry neměl dělat. Je to nepřijatelné," doplnil.

Ke kontroverzní srážce dvou aktuálně nejlepších pilotů šampionátu došlo hned v úvodním kole. Po sérii tvrdých soubojů narazil Hamilton v zatáčce Copse levým předním kolem do Verstappenova pravého zadního, ten pak ve vysoké rychlosti vrazil do bariéry a závod byl přerušen.

Je nám líto, video expirovalo.
Hamilton poosmé vyhrál domácí Velkou cenu v Silverstone

Ač se pak Hamilton hájil, že mu Verstappen nenechal dostatek místa, Horner s ním nesouhlasil. "Najet takhle do vnitřku zatáčky jako je Copse, to prostě nemůžete udělat. Nebyl nijak vepředu, a proto pak následoval kontakt. Lewis má zkušeností víc než dost, aby věděl, že je to nepřijatelné. Jsem velmi zklamaný, že jezdec jeho kalibru udělal něco takového," uvedl Horner a když dostal otázku i na výši trestu pro Hamiltona v podobě desetivteřinové penalizace, jen pokrčil rameny: "Nebylo to moc, co?"

Mnohem dál zašel konzultant týmu Helmut Marko, který si přál, aby britský jezdec dostal trest zákazu startu. "V normálním sportovním řádu tohle nemůžete dělat. Nevím, jaký je maximální možný trest, ale tohle nebezpečné a bezohledné chování by se mělo potrestat zákazem nebo něčím takovým," prohlásil Marko, jehož rozohnily i komentáře zástupců Mercedesu, podle nichž měl být na vině z nehody právě Verstappen.

"Pokud si tohle myslí, tak jsou slepí. Opakované záběry to ukázaly jasně. Hamilton prostě najel levým předním kolem do našeho pravého zadního a poslal Verstappena z tratě," prohlásil Marko.

Podle závodníkova otce Jose Verstappena si třiadvacetiletý jezdec stěžoval při odjezdu do nemocnice na točení hlavy a bolest ramene. Při vyšetření by měl absolvovat i CT, které by mělo vyloučit otřes mozku. "Byl velmi otřesený, ale zároveň zůstal celou dobu při vědomí. To, že jel do nemocnice, bylo z preventivních důvodů. Díky bohu, že je v pořádku," dodal Horner.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články