Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

"Schumiho nástupce" čelí po podrazu v Sepangu vlně kritiky

Kuala Lumpur - Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel se po nedělním vítězství ve Velké ceně Malajsie ocitl pod palbou kritiky médií. Jakkoliv byl jeho souboj s týmovým kolegou Markem Webberem a jeho následné předjetí vrcholným okamžikem závodu, o Vettelově triumfu se píše jako o zradě a vyhlášení války.

Sebastian Vettel
zdroj: Getty Images autor: Clive Mason

Německý pilot nerespektoval pokyny vedení Red Bullu a o pořadí v druhém závodě sezony rozhodl na vlastní pěst. V nejednom komentáři byl za to přirovnán k sedminásobnému mistru světa Michaelu Schumacherovi, který se v minulosti vedle nesporných jezdeckých kvalit proslavil také mnohdy kontroverzním chováním na okruzích.

"Vettel se stále více podobá svému vzoru Schumacherovi. Jeho manévr bez špetky respektu vůči Webberovi byl výrazem jeho nekontrolované vůle po vítězství, která jej nutí k přehánění a porušování pravidel," napsal italský Tuttosport v narážce na podobnou pověst sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera.

Sebastian Vettel a Mark Webber
zdroj: ČTK/AP

Tuttosport ale zároveň uznal, že je normální, když má trojnásobný světový šampion zvýšené ego. Alespoň se prý v Sepangu ukázalo, jak by to dopadlo, kdyby jednou skončili v jednom týmu Vettel a Fernando Alonso. "Kdo o této superdvojici v rudých barvách (Ferrari) ještě snil, dostal teď definitivní odpověď," konstatoval Tuttosport.

Neue Zürcher Zeitung: "Vettel jde ve stopách 'švindlíře Schumiho'. Pytel špíny, nebo hrdina? Týmový, nebo individuální sport? Černá ovce, nebo nový Schumi? Sebastian Vettel svým 'špinavým' vítězstvím otevřel novou kapitolu své kariéry."

"Zrada v rychlosti 300 kilometrů za hodinu. V Red Bullu vypukla válka vítězů," uvedl italský list Repubblica. Poznamenal ale, že za konkrétní předjížděcí manévr, byť byl riskantní a mohl skončit pro oba jezdce nehodou, si Vettel zaslouží nejvyšší známku. "Ale zradu na Webberovi a týmu nelze omluvit," dodal. "Vettel ví, že je favorit, a podle toho jedná," napsala Gazzetta dello Sport.

Anglický The Sun v narážce na název a logo týmu konstatoval, že Vettel udělal z Webbera rozzuřeného býka, který se neudržel a po předjetí ukázal týmovému kolegovi prostředníček. Španělská Marca v obdobném duchu napsala, že Vettel sehrál s Webberem býčí zápas.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy