Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec

Šampion formule 1 nekončí. Hamilton bude dál závodit v týmu Mercedes

Jak to bude s Lewisem Hamiltonem? To byl hlavní otazník před novou sezonou formule 1, protože po té minulé sedminásobnému mistrovi světa skončila v německém týmu smlouva a nebylo vůbec jasné, kde a zda vůbec bude britský pilot pokračovat. Nyní je rozhodnuto – vedení stáje oznámilo, že smlouva na další sezony byla podepsána.

Slavící Lewis Hamilton
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Hasan Bratic

Podmínky smlouvy nebyly zveřejněny, podle BBC ale Hamilton dosud pobíral 30 milionů liber (879 milionů korun) ročně, s bonusy si mohl vydělat až 40 milionů liber (1,17 miliardy korun).

Hamilton přišel do Mercedesu v roce 2013 jako nástupce Michaela Schumachera a právě rekord německé legendy vloni ziskem sedmého titulu vyrovnal. Slavného předchůdce navíc překonal v počtu vítězných Grand Prix, kterých má nyní na kontě 95. Po úspěšné sezoně mu skončila smlouva a dosud byl posledním jezdcem z aktuálního startovního pole bez platného kontraktu.

"Vždycky jsme byli s Lewisem zajedno, že budeme pokračovat společně. Nanejvýš neobvyklý rok 2020 ale způsobil, že to chvíli trvalo, než jsme ten proces dovedli do konce," uvedl sportovní ředitel Mercedesu Toto Wolff. "Rozhodli jsme se prodloužit sportovní spolupráci o jeden rok, a navíc zahájit dlouhodobý projekt, který bude dalším krokem v našem společném úsilí o větší rozmanitost a začleňování v našem sportu," dodal.

Hamilton je jediným pilotem formule 1 tmavé pleti. Jeho prarodiče přišli do Británie z Karibiku, on sám vyrůstal v sociálním bydlení a nyní využívá svou popularitu k podpoře kampaní za různorodost a proti rasové nerovnosti. Je hlasitým zastáncem hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží).

"Těším se, až zahájím devátou sezonu s týmovými kolegy v Mercedesu. Společně jsme dosáhli neuvěřitelných věcí. Na úspěších chceme dál stavět a neustále se zlepšovat na dráze i mimo ni," prohlásil britský jezdec, jenž byl vloni povýšen do šlechtického stavu a může používat titul sir.

V Mercedesu bude Hamilton opět závodit společně s Valtterim Bottasem, finského pilota čeká ve stáji pátá sezona.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy