Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Räikkönen už za Lotus nepojede, jde na operaci zad

Helsinky - Finský pilot formule 1 Kimi Räikkönen vynechá závěrečné dva závody v sezoně. Bývalý mistr světa se podle svého manažera Steva Robertsona ve čtvrtek v Salcburku podrobí operaci zad, po které ho čeká měsíční rekonvalescence. V monopostu stáje Lotus by ho podle serveru Autosport mohl ve Velkých cenách v Texasu a Sao Paulu nahradit Ital Davide Valsecchi.

Kimi Räikkönen (vpravo)
zdroj: ČTK autor: Jiří Křenek

Räikkönen se v příští sezoně vrátí do týmu Ferrari, v jehož barvách vybojoval v roce 2007 mistrovský titul. Loni po návratu do formule 1 obsadil s lotusem třetí místo, které mu patří v průběžném pořadí i nyní. Závěr jeho působení v Lotusu poznamenaly rozepře kvůli dluhům, kterému vůči němu stáj má.

Čtyřiatřicetiletý Fin hrozil bojkotem už před Grand Prix v Abú Zabí, do níž nakonec nastoupil, ale hned v úvodu havaroval. Po závodu nový investor, který se chystá vstoupit do Lotusu slíbil, že Räikkönenovi uhradí dlužnou mzdu a navíc vyplatí odškodné.

"V ideálním světě by bylo fajn dojezdit sezonu v Lotusu až do konce. Ale kvůli bolestem, které Kimi má, to bohužel nejde," řekl Robertson Autosportu. Kdyby šel Räikkönen na operaci až po sezoně, mohlo by to prý ovlivnit jeho přípravu na příští sezonu.

Räikkönen ztrácí 34 bodů na druhého Španěla Fernanda Alonsa z Ferrari a měl by velmi malou šanci ho ještě předstihnout. Titul už má jistý suverénní Němec Sebastian Vettel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy