Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dánsko - Katar

Potvrzeno: F1 odložila VC Austrálie i Číny, sezona začne koncem března v Bahrajnu

Sezona formule 1 začne oproti plánu o týden později 28. března Velkou cenou Bahrajnu. Původně zahajovací Grand Prix Austrálie v Melbourne byla kvůli pokračující pandemii odložena předběžně na listopad. Ve stanoveném termínu se nepojede ani dubnová Velká cena Číny, pro závod v Šanghaji ale zatím vedení F1 nové datum nemá.

zdroj: ČTK/PA autor: Moy James

"Přetrvávající situace s covidem-19 neumožní odstartovat sezonu v Melbourne," uvedlo vedení F1. Za dobrou zprávu označilo skutečnost, že se našel nový termín. Vloni totiž závod v Melbourne po zrušení na poslední chvíli vypadl z kalendáře jako řada dalších úplně.

Šanghaj přišla o termín kvůli omezení cestování do Číny. "Pokračují diskuse s promotérem a úřady v Číně o tom, zda bude možné závod přeložit na pozdější fázi sezony," uvedla F1.

Seriál tvoří i bez čínské GP rekordních 23 dílů, protože do upraveného kalendáře byl nově zařazen závod v Imole. Velká cena se tam uskuteční jako druhá v pořadí 18. dubna. Stále neobsazen zůstal aktuálně třetí díl šampionátu. O pořadateli závodu, který má nový termín 2. května a kterým původně měla být premiérová GP Vietnamu, rozhodne vedení šampionátu v dohledné době.

S přesunem australské Grand Prix na listopad dostaly nové termíny také další tři závody finální fáze sezony. Zatímco brazilská Velká cena v Sao Paulu se pojede oproti plánu o týden dříve 7. listopadu, závěrečné dva závody sezony v saúdskoarabské Džiddě a Abú Dhabí se uskuteční o týden později 5. a 12. prosince.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy