Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Potvrzeno. Audi vstoupí do F1, jako stáj si vybrala Sauber

Za čtyři roky bude další slavná značka na výsluní F1. Německá automobilka Audi vstoupí v roce 2026 do formule 1. Jejím továrním týmem se stane stáj Sauber, která v současnosti v mistrovství světa závodí pod názvem Alfa Romeo.

Vedení automobilky Audi, která vstoupí do F1
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Julien Delfosse

Audi o úmyslu vstoupit do formule 1 informovalo už v srpnu. Nyní automobilka na webu uvedla, že se domluvila na vstupu do stáje Sauber. Finanční ani další detaily dohody nebyly zveřejněny.

"Spojenectví s Audi je klíčovým krokem k posunu směrem k čelu startovního pole," uvedl v prohlášení šéf Sauberu Frédéric Vasseur. "Být továrním týmem Audi je nejen čest a zodpovědnost, ale také nejlepší možná věc pro naši budoucnost," dodal.

Švýcarské stáji v probíhající sezoně patří v Poháru konstruktérů šesté místo se ziskem 52 bodů. Jejím nejlepším výsledkem je páté místo Valtteriho Bottase z Velké ceny Emilie-Romagny. Druhý pilot týmu Čou Kuan-jü byl nejlépe osmý.

Aktuálním dodavatelem motorů Sauberu je Ferrari, se kterým bude stáj spolupracovat ještě v následujících třech sezonách. Poté začne týmu pohonné jednotky dodávat Audi.

V roce 2026 totiž vstoupí v platnost nová pravidla týkající se motorů. Nová generace pohonných jednotek má mimo jiné víc využívat elektřinu a stoprocentně udržitelné palivo.

Do formule 1 se chce také vrátit Porsche, které jednalo s mistrovským Red Bullem, ale k dohodě nedošlo. Německá společnost má však i nadále v úmyslu do šampionátu vstoupit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články