Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Potvrzeno. Audi vstoupí do F1, jako stáj si vybrala Sauber

Za čtyři roky bude další slavná značka na výsluní F1. Německá automobilka Audi vstoupí v roce 2026 do formule 1. Jejím továrním týmem se stane stáj Sauber, která v současnosti v mistrovství světa závodí pod názvem Alfa Romeo.

Vedení automobilky Audi, která vstoupí do F1
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Julien Delfosse

Audi o úmyslu vstoupit do formule 1 informovalo už v srpnu. Nyní automobilka na webu uvedla, že se domluvila na vstupu do stáje Sauber. Finanční ani další detaily dohody nebyly zveřejněny.

"Spojenectví s Audi je klíčovým krokem k posunu směrem k čelu startovního pole," uvedl v prohlášení šéf Sauberu Frédéric Vasseur. "Být továrním týmem Audi je nejen čest a zodpovědnost, ale také nejlepší možná věc pro naši budoucnost," dodal.

Švýcarské stáji v probíhající sezoně patří v Poháru konstruktérů šesté místo se ziskem 52 bodů. Jejím nejlepším výsledkem je páté místo Valtteriho Bottase z Velké ceny Emilie-Romagny. Druhý pilot týmu Čou Kuan-jü byl nejlépe osmý.

Aktuálním dodavatelem motorů Sauberu je Ferrari, se kterým bude stáj spolupracovat ještě v následujících třech sezonách. Poté začne týmu pohonné jednotky dodávat Audi.

V roce 2026 totiž vstoupí v platnost nová pravidla týkající se motorů. Nová generace pohonných jednotek má mimo jiné víc využívat elektřinu a stoprocentně udržitelné palivo.

Do formule 1 se chce také vrátit Porsche, které jednalo s mistrovským Red Bullem, ale k dohodě nedošlo. Německá společnost má však i nadále v úmyslu do šampionátu vstoupit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články