Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švédsko - Lotyšsko

Odešla legenda F1, ve věku 79 let zemřel Frank Williams

Ve věku 79 let zemřel Frank Williams, zakladatel slavné britské stáje formule 1 a její dlouholetý šéf. Williams byl od automobilové nehody v roce 1986 upoután na invalidní vozík a v posledních letech ho sužovaly zdravotní problémy. Dvakrát byl také hospitalizován se zápalem plic, naposledy vloni v prosinci. V nemocničním zařízení prožil i svoje poslední dny.

Frank Williams
zdroj: ČTK/AP/Kerstin Joensson

"Poté co byl v pátek přijat do nemocnice, zemřel dnes ráno sir Frank obklopen rodinou," uvedla stáj Williams Racing v prohlášení.

Williams patřil k nejvýznamnějším postavám historie formule 1. Společně s Patrickem Headem založil v roce 1977 tým, jenž slavil devětkrát prvenství v Poháru konstruktérů a sedm jezdeckých titulů. Posledním mistrem světa ve Williamsu byl v roce 1997 Kanaďan Jacques Villeneuve.

V roce 2012 Frank Williams odstoupil kvůli zdravotním potížím z představenstva a šéfoval týmu společně s dcerou Claire. Vloni v létě prodali slavnou, ale v posledních letech neúspěšnou stáj americké společnosti Dorilton Capital. Ve stejném roce v září pak oba Williamsovi z týmu odešli, čímž po 43 letech skončila rodinná éra v jedné z historicky nejúspěšnějších stájí F1.

"Rodina formule 1 přišla o milovaného a respektovaného člena. Byl to skutečný velikán našeho sportu, který překonal nejtěžší životní výzvy a každý den bojoval o vítězství na trati i mimo ni," uvedl v prohlášení šéf formule 1 Stefano Domenicali.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články