Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Nic už není jako dřív, řekl o Michaelu Schumacherovi jeho bratr Ralf

Před blížícím se výročím vážného úrazu sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera prohlásil jeho mladší bratr Ralf, že mu jeho starší sourozenec moc schází. Ani on v rozhovoru pro deník Bild neporušil mlčenlivost, kterou ohledně přesného zdravotního stavu motoristické legendy rodina už 10 let dodržuje.

Michael Schumacher (vpravo) a Ralf Schumacher na archivní fotografii
zdroj: REUTERS

"Chybí mi můj Michael z tehdejší doby," řekl Ralf Schumacher, sám bývalý pilot formule 1. "Život je někdy nespravedlivý. Michael měl v životě často štěstí, pak ale přišla ta tragická nehoda. Díky bohu se dalo pomocí moderní medicíny leccos udělat, ale přesto už nic není jako dřív," dodal osmačtyřicetiletý Němec.

Michael Schumacher se vážně zranil 29. prosince 2013 během lyžování ve Francii. Při pádu v neupravené části sjezdovky narazil hlavou do kamene a navzdory tomu, že měl helmu, utrpěl těžké poranění mozku. V nemocnici v Grenoblu bojoval bývalý jezdec F1 o život a dlouhou dobu byl v umělém spánku.

V roce 2014 byl Schumacher převezen z Francie do domácího ošetřování do Švýcarska. Na veřejnosti se od nehody neobjevil, rodina jeho soukromí střeží a o jeho zdravotním stavu neinformuje. Výjimku neudělal ani Ralf Schumacher. "Za sebe mohu říct, že jeho úraz byl i pro mě ošklivý a drastický zážitek," dodal vítěz šesti Velkých cen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články